Новини

port logo-ua

АМПУ та Bunge уклали меморандум про співробітництво

28 серпня 2017 року Адміністрація морських портів України (АМПУ) та агропромислова компанія Bunge уклали меморандум про співробітництво, розвиток та інвестиції в Миколаївський морський порт. Документ підписали керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, головний виконавчий директор Bunge регіону Європа, Близький Схід та Африка Томмі Йенсен та в. о. директора Миколаївського морського порту Олександр Трощенков  в присутності Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні  п. Марі Йованович та Президента Американської торгової Палати в Україні Андре Гундера.

 

“Bunge - інвестор, якого чекають в Україні. Ви знаєте, що ця компанія має майже 100-літню історію. Це - компанія, яка працює в більш ніж 40 країнах світу. Вона здійснює свою діяльність в аграрному секторі в є одними із провідних світових експортерів зернових та олійних вантажів, а також, що важливо, одним із ключових інвесторів у Миколаївському морському порту. Що вже було зроблено. У 2011 році проінвестовано сучасний термінал на 100 млн. дол. США. У 2016 році проект будівництва перевантажувального комплексу вартістю 180 млн. дол. США. Ми переконані, що саме будівництво таких об’єктів збільшує вартість самої України, створює нові робочі місця, додає привабливості не лише аграрному сектору, але й економіці загалом. Ми віримо, що третя черга, меморандум про яку підписується сьогодні, дасть суттєве збільшення як перевалки, так і переробки на території самого порту. Я не буду вам розповідати всі подробиці як ми йшли до цього меморандуму, але хочу запевнити, що шлях до нього був дуже легкий, простий. Україна справді відкрита для інвесторів і гаряче їх вітає у будь-яких куточках нашої держави. Я би хотів ще раз щиро подякувати американському посольству, яке є надійним партнером Міністерства інфраструктури у всіх великих проектах”, - зазначив Володимир Омелян, відкриваючи захід.

 

Метою підписання меморандуму є збільшення потужностей Миколаївського морського порту з перевалки олійних вантажів на експорт.

 

“Партнерство АМПУ і Bunge сприятиме зростанню експортного потенціалу агропромислового комплексу України та закріпленню лідируючих позицій української продукції на світових ринках. В рамках меморандуму АМПУ планує створення додаткового якірного місця для оперативної обробки суден Bunge та інших стивідорів Миколаївського порту, а також підтримку оголошених паспортних глибин в межах акваторії. Bunge зі свого боку забезпечить збільшення обсягів перевалки і створення нових робочих місць. Все це дасть можливість нарощувати в порту потужності для зростання вантажообігу і виготовлення продукції з доданою вартістю, що є перспективним напрямком. Проекти Bunge відповідають вимогам часу, і Адміністрація готова і в подальшому створювати сприятливі умови для залучення приватних інвестицій у розвиток портової інфраструктури”, - заявив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

 

Будівництво нових потужностей компанією Bunge, що відбуватиметься в рамках укладеного меморандуму, стане продовженням раніше розпочатого проекту.

 

“Bunge в Україні з 2002 року. За цей час обсяг інвестицій компанії у Миколаївський морський порт сягнув 280 млн дол. США. Успішна реалізація меморандуму створить потужності для розширення експортного потенціалу держави на 400 тис. тонн агропродукції на рік. Ми готові до подальшого розвитку нашого бізнесу в Україні на умовах ефективного державно-приватного партнерства” – підкреслив Томмі Йенсен, головний виконавчий директор Bunge регіону Європа, Близький Схід та Африка.

 

2017082902

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy