Новини

port logo-ua

Морський порт Чорноморськ відвідали представники групи «Egis International»

З метою підготовки попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) розвитку морського порту Чорноморськ з урахуванням залучення приватних інвестицій, цього тижня відбувся візит представників групи «Egis International», а також фахівців технічного офісу Міністерства інфраструктури України та ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ)  до Іллічівської філії АМПУ.

 

Підготовка попереднього ТЕО розвитку морського порту Чорноморськ здійснюється в рамках проекту «Підтримка імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України», який фінансується Європейським Союзом.

 

Під час робочої зустрічі гості обговорили з керівництвом і фахівцями Іллічівської філії ДП «АМПУ» специфіку виробничої діяльності порту, найближчі проекти щодо днопоглиблення акваторії та реконструкції причалів, а також цілий ряд інших питань, що стосуються ефективної роботи підприємства.

 

Ключовими темами обговорення стали питання державно-приватного партнерства, у тому числі взаємодія Іллічівської філії АМПУ з портовими операторами, формування єдиної тарифної політики, створення в порту прозорих і зрозумілих умов для ведення бізнесу – все те, що робить порт привабливим для інвестора.

 

«Сьогодні нам приємно спостерігати позитивну динаміку розвитку приватного портового бізнесу в Україні за активної підтримки держави і в постійному діалозі з профільними державними структурами. Впевнені, така тісна співпраця вже у найближчій перспективі призведе до збільшення обсягів приватних інвестицій, а з ними і до зростання вантажопотоку в українських портах», - зазначив за результатами обговорення Ян Шилє, керівник групи «Egis International», старший експерт з розвитку морських портів (Нідерланди), що займається українським напрямом з 2003 року.

 

Під час візиту учасники робочої зустрічі також ознайомилися з виробничими потужностями та інфраструктурою порту, а також побували на території одного з портових операторів – ТОВ «СП Рісоіл термінал», де зустрілися з керівництвом компанії. Члени делегації обговорили найбільш актуальні питання розвитку агробізнесу, взаємодію органів влади і бізнесу, ефективність інвестицій тощо.

 

Нагадаємо, раніше, 12 травня 2017 року ДП «АМПУ» та ТОВ «СП Рісоіл термінал» підписали меморандум про співпрацю з метою збільшення обсягу вантажопотоку до Чорноморського морського порту з одночасним збільшенням рівня глибин.

 

2017112901

Інвестскладова має бути закладена у портових зборах, - АМПУ

28 листопада 2017 року Європейській Бізнес Асоціації відбувся Інфраструктурний день. АМПУ взяла участь у панелі, присвяченій реформуванню портової та річкової галузей. Говорили про логістику вантажів по річці, підтримку глибин, інвестиції і необхідні зміни в законодавстві. Найбільш дискусійним питанням, що очікувано, стала нова Методика розрахунку ставок портових зборів.

 

Керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс у своєму виступі зазначив, що проект методології вже переданий на розгляд до Міністерства інфраструктури України, і наразі АМПУ спільно з Міністерством розробляють Порядок застосування запропонованої Методики.

 

«Попередні дві методології розрахунку портових зборів були засновані на даних минулих років в розрізі витратної частини. Головною складовою нової Методики будуть прогнозовані дані на наступний рік в частині витрат і капітальних вкладень. Інвестиції будуть спрямовані на підтримку гідротехнічних споруд, забезпечення безпеки мореплавання, оновлення днопоглиблювального флоту і реалізацію нових інфраструктурних проектів. Інвестскладова має бути закладена у портовихзборах, так як інших інструментів для інвестування у нас немає», - пояснив Райвіс Вецкаганс.

 

Для того, щоб забезпечити прозорість зборів, а також їх прийнятні ставки як для бізнесу, так і для держави, з урахуванням рентабельності українських портів, в АМПУ вивчають міжнародний досвід і на сьогодні вже заручилися підтримкою порту Роттердам, в частині розробки Порядку застосування нової Методики розрахунку портових зборів і визначенні оптимальних ставок.

 

Підготувати весь пакет документів планується до кінця 2017 року, а вже до кінця січня 2018-го пройдуть перші публічні обговорення запропонованих інструментів.

 

2017112902

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy