Новини

port logo-ua

В Україні створено Морську адміністрацію

Кабінет Міністрів України схвалив рішення щодо створення Державної служби морського та річкового транспорту України (Морської адміністрації) в ході засідання, яке відбулося 17 січня 2018 року. Новостворений орган розпочне свою роботу з 1 серпня 2018 року. Відповідна постанова  від 6 вересня 2017 року №1095 «Про утворення Державної служби морського та річкового транспорту України» опублікована на веб-сайті Уряду.

 

Морська адміністрація буде функціонувати як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого буде координуватися Міністром інфраструктури. Виконуючим обов'язки керівника призначений Дмитро Петренко.

 

Морська адміністрація буде забезпечувати реалізацію державної політики у морській галузі, відповідати за міжнародні зв’язки України в галузі мореплавства та, зокрема, виконання міжнародних галузевих конвенцій.

 

Створення Морської адміністрації відповідає вимогам Міжнародної морської організації (IMO) та проходить в рамках підготовки до її аудиту, який відбудеться у 2018 році.

 

Крім того, це дозволить завершити реформу морської галузі, розпочату у 2013 році з прийняттям Закону України «Про морські порти України» (далі – Закон).

 

Варто зазначити, що функції Морської адміністрації відрізнятимуться від функцій Адміністрації морських портів України (АМПУ). Морська адміністрація – це уповноважений державою орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах морського та річкового транспорту, торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, а також у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловості), та забезпечує виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях у зазначених сферах. Зі свого боку, АМПУ – це державне підприємство, в обов'язки якого входить: забезпечення функціонування та розвитку морських портів, утримання об’єктів портової інфраструктури державної форми власності, забезпечення безпеки мореплавання у портах, зокрема, шляхом контролю та підтримання оголошених глибин, здійснення модернізації, реконструкції та будівництва об’єктів портової інфраструктури тощо.

 

2018011801

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy