Новини

port logo-ua

Днопоглиблювальний проект АМПУ в порту Чорноморськ виконаний на 50%

У морському порту Чорноморськ в рамках реалізації проекту днопоглиблення Адміністрації морських портів України (АМПУ) з моменту початку робіт 8 серпня 2018, вийнято 1,002 млн м³ куб. ґрунту, що становить 50,4% від загального обсягу робіт за проектом. Про це свідчать оперативні дані станом на 17 жовтня 2018 року.

 

Днопоглиблення в Чорноморську це один з двох масштабних проектів капітального днопоглиблення в українських портах, що реалізуються АМПУ в 2018 році. Також капітальні роботи ведуться в порту Южний. Через ці чорноморські порти здійснюється, зокрема й постачання імпортного вугілля, необхідного для забезпечення енергетичної безпеки України.

 

 «АМПУ інвестує в проект у порту Чорноморськ понад 400 млн. грн. По його закінченню цей порт зможе приймати великотоннажні судна з осадкою до 14,5 м типу Panamax і post-Panamax. Державний стивідор та приватні портові оператори, що працюють в порту, зможуть завантажувати на глибоководних причалах до повної місткості судна дедвейтом до 75 тис. тонн та контейнеровози місткістю 8 тис. TEU. Це значно підвищить конкурентоспроможність порту в Чорноморському басейні та сприятиме залученню додаткових вантажопотоків», - прокоментував хід реалізації проекту керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

 

Він також підкреслив, що проекти в порту Чорноморськ реалізуються відповідно до Стратегії розвитку портів України до 2038 року. До того ж днопоглиблювальні роботи є складовою частиною меморандумів, які передбачають збільшення вантажопотоків у порту Чорноморськ, що підписані між АМПУ та бізнесом раніше. Зокрема, Risoil Terminal планує збільшити свої перевантажувальні потужності в порту і забезпечити експортний вантажопотік не менше 3 млн. тон на рік. А компанія «Кернел» планує збільшити обсяг перевалки вантажів через морський порт Чорноморськ з 3 до 7 мільйонів тонн.

 

Проект днопоглиблення в Чорноморську складається з двох напрямків: роботи ведуться в операційній акваторії 1-го ковша Сухого лиману і на підхідному каналі Сухого лиману.

В акваторії вийнято 674,7 тис. куб. м ґрунту та здійснено 922 рейси. Це становить 45% від проектних показників. Проект днопоглиблення в акваторії складається з трьох черг, роботи по першій вже завершені на 100%.

 

На каналі вийнято 329,3 тис. куб. м ґрунту та здійснено 470 рейсів днопоглиблювального флоту. Роботи виконані на 65% від проектних показників.

 

Днопоглиблення в порту Чорноморськ передбачає збільшення параметрів підхідного каналу: довжини - до 1600 м, ширини - до 160 м, глибини - до 16 м. Також планується довести глибини центральної частини акваторії 1-го ковша Сухого лиману до 15 м.

 

Загальний обсяг днопоглиблювальних робіт в порту Чорноморськ складе близько 2 млн куб. м. На підхідному каналі буде вийнято більше 500 тис. куб. м ґрунту, в акваторії - майже 1,5 млн куб. м.

 

Довідка:

Реалізацію капітального днопоглиблювального проекту АМПУ в порту Чорноморськ було розпочато 8 серпня 2018 року. Роботи здійснюються силами днопоглиблювального флоту підрядника, компанії China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC), який був обраний в ході відкритих торгів в електронній системі державних закупівель Prozorro. Процедура дозволила досягти економії коштів в розмірі 40 млн. грн. або 10% від очікуваної вартості.

 

Також АМПУ у 2018 році проводить днопоглиблювальні роботи з підтримання паспортних глибин у портах Ізмаїл, Рені, Білгород-Дністровський, Маріуполь, Бердянськ, найближчим часом планується розпочати роботи в порту Херсон.

 

2018101803

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy