Новини

port logo-ua

АМПУ підписала меморандум про співпрацю з двома провідними портами Єгипту

У п'ятницю, 2 листопада, в Києві відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією морських портів України та адміністраціями двох єгипетських портів - Олександрія та Даміетта. Надалі планується створення двосторонньої робочої групи з представниками шиппінгових ліній, трейдерів, портових операторів для обговорення реалізації спільних проектів.

 

Підписання відбулося в Києві в рамках Сьомого засідання Міжурядової Спільної Комісії з економічного і науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет. З єгипетської сторони меморандум підписала - Міністр інвестицій та міжнародного співробітництва АРЄ, доктор Сахар Наср (HE Dr. Sahar Nasr), з української - начальник Одеської філії ДП «АМПУ» (адміністрації Одеського морського порту) Ігор Ткачук.

 

«Одеський порт має великий досвід співпраці з портами Єгипту. Вантажообіг між нами становить понад 4,5 млн. т в рік. Більше половини цих вантажів - це експорт аграрної продукції з України. Підписання меморандуму стане додатковим стимулом і основою для подальшого розвитку двостороннього співробітництва», - прокоментував підсумки зустрічі Ігор Ткачук.

У свою чергу, Міністр інвестицій та міжнародного співробітництва АРЄ, доктор Сахар Наср зазначила, що влада Арабської республіки Єгипет вітає активізацію діалогу і співпраці з Україною як на міждержавному рівні, так і на галузевому, зокрема це стосується взаємодії між портами України та Єгипту.

 

Найближчим часом планується створення спільної робочої групи, до складу якої увійдуть представники АМПУ і адміністрацій портів Єгипту, шиппінгових ліній, трейдерів, портових операторів. Її завданням буде обговорення реалізації спільних інвестиційних проектів і збільшення вантажообігу між нашими країнами.

 

Також підписаний меморандум передбачає всебічний обмін інформацією, взаємне сприяння діяльності судноплавних компаній, імпортерів, експортерів і експедиторів, обмін досвідом в сфері модернізації портової інфраструктури, підвищення якості обслуговування суден, розвитку IT-сервісів і технологій.

 

Довідка

Олександрія - місто в дельті Нілу, головний морський порт і друге за величиною місто Єгипту. Порт з'єднаний з річкою Ніл судноплавним каналом. Річний вантажообіг - 15 млн. тонн, що становить близько 80% всього обсягу зовнішньоторговельних вантажів Єгипту.

 

У 1960-70 рр. з Одеси в Олександрію транспортувалась морем велика кількість промислового обладнання, головним чином для Асуанської висотної греблі - ключової споруди найбільшого на півночі Африки гідроенергетичного вузла.

 

Порт Даміетта (Дам’єтта, Damietta) розташований на Середземноморському узбережжі, в 200 км на схід від Олександрії. Має у своєму розпорядженні термінали для генеральних і насипних вантажів. За проектом 2015 року потужності порту з перевалки зерна збільшуються до 7,5 млн т. На території порту діють завод з виробництва зрідженого природного газу (SEGAS LNG), контейнерний термінал, завод мінеральних добрив.

 

2018110211

 

2018110212

 

2018110213

 

2018110214

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy