Призначення форм державного контролю у морських портах стане більш прозорим

На поточному тижні відбулася робоча нарада з питання подальшого розвитку Інформаційної системи портового співтовариств (ІСПС) за участю представників Адміністрації морських портів, Служби безпеки України та фахівців Департаменту митної справи Міністерства доходів і зборів.

У ході наради учасники виробили алгоритм призначення форм державного контролю у морських портах. Було вирішено організувати виключно письмову форму подачі «орієнтувань» Служби безпеки України фахівцям митниці для призначення форм контролю.

Таким чином, при призначенні форм контролю з використанням Інформаційної системи портового співтовариства інспектором митниці при наявності орієнтування буде вказуватися номер відповідного листа Служби безпеки України. Також, у разі призначення форми контролю «ваги» і «огляд», інспектором митниці буде обов'язково зазначатися причина призначення, виходячи з відпрацьованого вичерпного переліку, який передбачений чинним законодавством.

На сьогоднішній день розробляється технічне завдання для оператора Інформаційної системи портового співтовариства для реалізації цього рішення.

«Завдяки використанню ІСПС, експедитор буде бачити в режимі online хто призначив форму державного контролю для вантажу, який він супроводжує, на якій підставі вона призначена і, головне, виходячи з даної інформації можна зробити висновок про те, хто несе фінансову відповідальність за це. Таким чином ми виключаємо можливі непрозорі механізми впливу на експедитора з боку контролюючих органів і усуваємо так зване «телефонне право»,— говорить начальник служби стратегічного розвитку АМПУ В'ячеслав Вороний.

Прес-служба ДП «АМПУ»

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n