Співпраця з міжнародними фінансовими організаціями

На сьогоднішній день АМПУ активно бере участь в розробці техніко-економічного обґрунтування проектів концесій в портах:

ДП «Стивідорна компанія «Ольвія»

ДП «Херсонський морський торговельний порт»

залізнично-поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ»

ДП «Морський торговельний порт «Южний»

Дані проекти здійснюються за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського Банку реконструкції та розвитку.

13 березня 2018 року Міністерством інфраструктури України офіційно оголошено запуск пілотних проектів передачі в концесію майна ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» та ДП «Херсонський морський торговельний порт». Проекти ініційовані проектним офісом МІУ SPILNO і державним підприємством «Адміністрація морських портів України».

Для підготовки техніко-економічного обґрунтування проектів, за результатами тендеру, оголошеного Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) і Міжнародною Фінансовою Корпорацією (МФК), визначено консорціум консультантів до якого увійшли: Castalia, Maritime & Transport Business Solutions, Tebodin Consultants and Engineers, Gide Loyrette Nouel і EY Ukraine.

Проведення конкурсу з передачі майна ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» та ДП «ХМТП» заплановано на грудень 2017 — січень 2019 р.

16 травня 2018 р. ДП «АМПУ» оголосило тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування концесії залізнично-поромного комплексу ДП «Чорноморський морський торговельний порт» «Послуги з надання консультацій щодо підготовки техніко-економічного обґрунтування концесії залізнично-паромного комплексу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

Співпраця з International Finance Corporation

14 листопада 2017 року з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в портовій галузі Міністерство інфраструктури України і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписали Меморандум про взаєморозуміння. IFC допоможе структурувати проекти ДПП в двох українських портах — ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт». IFC також вивчить можливість структуризації проекту ДПП з розвитку залізнично-поромного комплексу в ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

Співпраця з European Bank for Reconstruction and Development

27 листопада 2017 року у м. Лондон ДП «Адміністрація морських портів України» та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в присутності Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна підписали угоду про фінансування розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проектів концесії ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт».

В рамках угоди ЄБРР зобов'язується покрити витрати на технічну допомогу в організації зазначених концесійних проектів, а також на підготовку справедливих і прозорих конкурсів для залучення приватних інвесторів до передачі в концесію двох державних стивідорних компаній.

Наступним концесійним проектом стане передача в концесію майна ДП «Морський торговельний порт «Южний». Метою реалізації проекту є забезпечення збільшення обсягів та швидкості перевантаження експортних та імпортних навалювальних вантажів з використанням існуючого терміналу в тилу причалів №№ 5–8 порту. Наразі ведеться підготовка попереднього техніко-економічного обґрунтування за підтримки ЄБРР, Команди Підтримки Реформ Міністерства інфраструктури України та міжнародної консультантської компанії EGIS.

Світовий Банк та Public – Private Infrastructure Advisory Facility (PPIAF)

31 травня 2018 офіційно почалася співпраця АМПУ спільно з Фондом консультування інфраструктурного державно-приватного партнерства (PPIAF). Спільний проект покликаний сприяти збільшенню приватних інвестицій в портовий сектор,в т. ч. шляхом підвищення ефективності управління земельними відносинами в портах за моделлю «порт-лендлорд». Світовий банк буде надавати технічну підтримку діяльності Фонду, який входить в групу Світового Банку.

ships-ukr

Help-Line

vacancy

Pilot-concession-projects-rus

Investment

ecology-urk

baner

anticorruption

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n