Администрация Херсонского морского порта

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) - трансмісивне, природно-вогнищеве захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

 Збудниками захворювання є  декілька видів патогенних для людини мікроорганізмів – борелій: В. burgdorferi, В. garinii і В. afzelii. Природні хазяї борелій у природі - тварини (практично всі ссавці) і птахи. Вони є прокормлювачами іксодових кліщів - переносників борелій. У природних вогнищах циркуляція збудника відбувається таким чином: кліщі - дикі тварини, птахи - кліщі. Часто  до епідеміологічного ланцюжка залучаються домашні тварини. Не виключена можливість наявності і інших переносників борелій, наприклад, гедзів.

Людина заражається в природних та антропургічних вогнищах хвороби Лайма. Передача інфекції здійснюється трансмісивним шляхом при укусі кліща, а також  при попаданні випорожнень кліща на шкіру, з наступним їх втиранням при розчісуваннях (контамінація). У разі розриву кліща, при неправильному його видаленні, збудник може потрапити в рану. Укуси кліщів можливі також у межах міста, при знятті кліщів з тварин.  Можливе  зараження при вживанні сирого козиного або коров'ячого молока інфікованих тварин.

 Симптоми хвороби

Інкубаційний період (період з моменту зараження збудником до появи перших клінічних ознак)  триває від 2  до 30 днів, у середньому 14 днів. Клінічну картину кліщового бореліозу умовно можна розділити на 3 періоди.

Перший період триває, в середньому, 7 днів;  для нього характерні симптоми  інфекційного захворювання, перебігає з ураженням шкіри. Відмічається синдром інтоксикації: головний біль, озноб, нудота, температура  від субфебрильної до 40оС, болі в м'язах і суглобах, виражена слабкість, швидка стомлюваність, сонливість.  Через загальнотоксичні симптоми  найбільш постійні слабкість і сонливість.

Еритема (у вигляді «бичачого ока») на місці укусу кліща - основна клінічна ознака хвороби Лайма. На місці присмоктування кліща з'являється червона пляма або папула. Почервоніння поступово збільшується по периферії, досягаючи розмірів 1-10 см, іноді до 60 см і більше, з'являється синюшний відтінок. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням, форма її округла або овальна, рідше - неправильна. Зовнішня межа ураженої шкіри, як правило, не височіє над рівнем здорової, яскравіша, із фестончастим краєм. Нерідко в центрі шкіра світліша, що надає еритемі кільцеподібну форму, та часто вона має вид гомогенної плями.

Еритема може зберігатись тривалий час (місяці), іноді зникає без лікування через 2-3 тижні, в окремих випадках швидше (через 2-3 дні). На фоні лікування вона швидко регресує і до 7-10-го дня повністю зникає безслідно або залишаючи після себе пігментацію і лущення. На місці укусу кліща залишається скориночка або рубець. У деяких хворих і на інших ділянках шкіри виникають «дочірні» еритеми.

Еритема може перебігати без гарячки і без інтоксикації та бути єдиним симптомом захворювання. Слід зазначити, що первинна алергічна реакція шкіри на укус кліща не має нічого спільного з кліщовим бореліозом, вона зникає через 1-2 дні після видалення кліща. Водночас, захворювання може перебігати без еритеми, але з гарячкою, інтоксикацією, що дуже утрудняє клінічну діагностику. У таких випадках підтвердження діагнозу можливе лише за допомогою лабораторних методів дослідження.

Якщо захворювання не лікувати, розвивається другий період, який характеризується виникненням ускладнень з боку нервової системи, серця, що розвиваються на 2-4-му тижні хвороби. Слабкі симптоми ураження мозкових оболонок можуть з'являтись рано, коли ще зберігається еритема, а виражена неврологічна симптоматика частіше спостерігається через декілька тижнів від початку хвороби, коли еритема - маркер кліщового бореліозу вже зникла. Це може бути серозний менінгіт, що супроводжується головним болем різної інтенсивності, нудотою, блювотою, світлобоязню, болем очних яблук, ригідністю потиличних м'язів.

В однієї третини  хворих виявляють помірні симптоми енцефаліту у вигляді порушення сну, зниження уваги, розладу пам'яті, підвищеної збудливості, емоційних розладів та ін. Ураження периферичних нервів проявляється корінцевими розладами чутливості в шийному, грудному, поперековому відділах хребта. Хворі скаржаться на болі, оніміння, колення, відчуття повзання мурашок та інше. 

Неврологічні порушення зазвичай повністю зникають через 1 місяць, але можуть повторюватись  та набувати хронічного перебігу. Ураження нервової системи може бути єдиним проявом хвороби Лайма, коли загальноінфекційний синдром та еритема відсутні. У цьому ж періоді, на 5-му тижні, приблизно у 8% хворих виникають серцеві порушення: болі, неприємні відчуття в області серця, перебої серцевих скорочень.  Може розвиватись міокардит, перикардит.

Впродовж всього другого періоду зберігаються слабкість, мігруючі болі в кістках, м'язах, суглобах.

Третій період характеризується ураженням суглобів. Він починається через 2 місяці і пізніше від початку хвороби, іноді через 2 роки. Зазвичай уражаються  великі  суглоби,  особливо колінні, нерідко з односторонньою локалізацією. У деяких випадках розвивається симетричний поліартрит. Артрити, як правило, рецидивують протягом декількох років та набувають хронічного перебігу з деструкцією кісток і хрящів.

У пізньому періоді захворювання наявність збудника в організмі хворого приводить до хронічного перебігу хвороби Лайма. Хронічна хвороба Лайма перебігає з чергуванням ремісій та рецидивів, іноді набуває безперервно рецидивуючого характеру. Затяжний та хронічний перебіг захворювання іноді приводить до часткової або повної втрати працездатності.

Поділ на стадії є умовним і клінічні прояви всіх періодів хвороби в одного хворого не  обов’язкові. В одних випадках може бути відсутньою перша стадія, в інших - друга або третя. Іноді хвороба проявляється тільки в хронічній стадії.

 Діагностика та лікування

Рання діагностика основується на клініко-епідеміологічних даних. При наявності у хворого типової кільцевидної еритеми діагноз реєструють навіть при відсутності лабораторного підтвердження і даних про укус кліща.

Лікування хвороби Лайма проводиться в інфекційній лікарні, де перш за все проводиться терапія, спрямована на знищення борелій. Без такого лікування хвороба прогресує, переходить у хронічний перебіг, а у низці випадків приводить до інвалідності. Особи, що перехворіли, перебувають під медичним спостереженням ще протягом 2 років.

Зараження хворобою Лайма або наявність інфікованих кліщів мали місце на 18 адміністративних територіях області з 24 існуючих; задіяні 47 населених пунктів.  На цих територіях заразилось 83,3% хворих на іксодовий кліщовий бореліоз, інші хворі заразились в інших областях України.

Кліщовим бореліозом на території області заражаються та хворіють люди всіх вікових груп, але переважають особи у віці  30-49 років (33,7%).

Профілактика хвороби Лайма полягає в дотриманні заходів індивідуального захисту від нападу кліщів; заходи специфічної профілактики не розроблені. Велике значення для профілактики зараження має правильне видалення кліща. Кліща, що присмоктався до шкіри, на 30-60 хвилин накривають ватою, змоченою будь-якою олією (соняшниковою, оливковою, вазеліном). Потім  пінцетом захвачують голову кліща біля краю хоботка та видаляють його із шкіри обережними коливальними або обертальними рухами, не допускаючи його розриву. Пошкоджену шкіру обробляють 3% перекисом водню і настоянкою йоду.

При укусі кліщем слід щонайшвидше звернутися до лікаря-інфекціоніста. У зв'язку з відсутністю заходів специфічної профілактики особливе значення має виявлення хворих за  ранніми клінічними ознаками та обов'язкова антибіотикотерапія за раціональною схемою, що дозволяє уникати важких пізніх ускладнень. Видаленого кліща необхідно дослідити на наявність борелій.

Протипожежне тренування у ХФ ДП

З метою удосконалення дій пожежних фахівців у разі виникнення пожежі на плавзасобах  23.03.2017 року у ХФ ДП "АМПУ" (Адміністрації Херсонського МП)  згідно "Плану  основних заходів  цивільного захисту ХФ ДП  "АМПУ" (Адміністрації   Херсонського  МП)  на  2017   рік "  і  "Графіку проведення спеціального об’єктового  тренування, спеціального об’єктового  навчання,  протипожежних  тренувань  та  протиаварійного  тренування   з питань цивільного захисту в ХФ ДП "АМПУ" (Адміністрації Херсонського МП) у 2017 році"  проведено протипожежне тренування з особовим складом відділу пожежної та техногенної безпеки за темою:  "Ліквідація пожежі на судні, яке стоїть біля причалу".

Під час проведення протипожежного тренування відпрацьовувались питання сповіщення посадових осіб про пожежу, збору працівників філії, як задіяні у ліквідації пожежі, і проведення заходів щодо локалізації і ліквідації умовної пожежі. У тренуванні прийняли участь працівники відділу пожежної та техногенної безпеки, флоту (портового), служби головного інженера, служби зв’язку і здоровпункту. Була задіяна спеціальна техніка - пожежний автомобіль АЦ40(130)63Б  та плавзасоби  РПК "Отважний",   ННС "Мєханік Воробйов"  і м/б "Бакай".    

На думку керівника протипожежного тренування, начальника відділу пожежної та техногенної безпеки Хотіна В.Ю., мета протипожежного тренування досягнута, учасники тренування придбали додаткові  знання і навички у проведенні заходів щодо гасіння пожежі

 

Пляма нафтопродуктів

За попередньою інформацією, отриманою о 8:15 годині 01.12.2016р. від капітану судна «Дон» про виявлену пляму нафтопродуктів у межах акваторії р.Дніпро в районі Верхнього рейду ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрацією Херсонського МП), направлена комісія у вказаний район аварійної події для виявлення забруднення та прийняття необхідних заходів.
На судні «Відважний» о 8:30 годині 01.12.2016 група оперативного реагування вирушила у вказаний район. В процесі обстеження виявлено, що на акваторії у центральній частині р. Дніпро наявні скупчення плям нафтопродуктів неоднорідного походження та зі специфічним запахом.
За результатами обстеження акваторії було вирішено просуватися у пошуках джерела забруднення вверх за течією в межах зони відповідальності та компетенції ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП).
В ході розслідування випадку забруднення акваторії було виявлено, що джерело забруднення знаходиться поза зоною відповідальності та компетенції ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП), а саме, витік нафтопродуктів відбувається за межами Верхнього рейду та течією зноситься нижче.
З метою недопущення розповсюдження забруднюючих речовин на акваторії р. Дніпро ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрацією Херсонського МП) задіяна спеціальна оперативна команда та засоби для локалізації та ліквідації плям нафтопродуктів.
Спеціалістами підприємства застосовано екологічний засіб боротьби з нафтопродуктами – порошковий сорбент та деструктор нафтового забруднення «Еконадін» у кількості 600л., ліквідоване забруднення нафтопродуктами площею більше 500 м2. Станом на 14:30 від 01.12.2016 аварійне забруднення ліквідоване повністю, повторного забруднення не відбувається, ведеться оперативне спостереження за місцем події.

Херсонський морський торговельний порт відвідала делегація Японії

  18 листопада 2016 року у ДП «Херсонський морський торговій порт» відбулась зустріч керівництва Адміністрації Херсонського морського порту та  ДП «ХМТП» з представниками компанії «ПАДЕКО Ко. Лтд.» (Японія) на чолі з президентом компанії Юічіро Мотомура.

    З української сторони гостей зустрічали: в.о. начальника Херсонської філії ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП) Ілля Анатолійович Рижков,  в.о. заступника директора ДП «Херсонський морський торговельний порт» з фінансів та матеріально - технічного забезпечення Валерій Валерійович Крупко.    Візит відбувся в рамках підготовки до надання у концесію майна державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт», розташованого на акваторії Херсонського морського порту.

    В ході проведення заходу представникам «ПАДЕКО Ко. Лтд.», були презентовані Проекти розвитку інфраструктури Херсонського морського порту. Також обговорювалися можливості, формат і модель концепції, яка може бути реалізована в майбутньому, можливість фінансування проектів з боку Європейського банку реконструкції і розвитку.
Під час зустрічі для іноземних гостей була організована екскурсія на термінали порту, де представники компанії «« ПАДЕКО Ко. Лтд. » були ознайомлені з портовою інфраструктурою.

Юічіро Мотомура зазначив, що його мета сьогодні – провести моніторинг потужностей морських портів, представити варіанти стратегічного розвитку галузі з урахуванням попиту та перспективні напрямки імплементації законодавства України у існуючу міжнародну практику державно – приватного партнерства.
За підсумками візиту Юічіро Мотомура подякував представникам адміністрації за щирий прийом та пообіцяв  найближчим часом надати матеріли своїх досліджень на ознайомлення

 

Як приборкати лихо

Для відпрацювання дій при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій  у разі їх виникнення,  та на виконання розпорядження ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП) від 15.06.2016 року № 45 «Про проведення навчально-тренувальних занять з питань цивільного захисту», 31 серпня поточного року о 14.00 год. відпрацьовувалась чергова учбова ввідна: «Пожежа на АЗС-1. Складі паливно-мастильних матеріалів».
До місця виклику, згідно існуючої схеми оповіщення,  направлена пожежна  команда відділу пожежної та техногенної безпеки морського порту Херсон  на пожежному автомобілі АЦ-40 (130)63 б.
По прибуттю проведеною розвідкою встановлено, що на території складу горить розлите дизельне пальне на  площі біля 10 м.кв.
Керівник гасіння пожежі правильно визначив вирішальний напрямок, особовий склад пожежної команди  провів бойове розгортання  та подав в осередок вогню пожежний ствол для подачі піни, а потім водяний ствол на охолодження металевих ємностей.
З метою попередження можливого поширення вогню  пожежний катер «Отважный» був напоготові.
Залученими силами та засобами пожежної команди о 14.40 год. пожежа ліквідована.
В період проведення навчань постійно здійснювався радіо і телефонний зв’язок з його учасниками.
В цілому навчання  пройшли на належному рівні.

В Херсонском морском порту ремонтируют дороги и делают мебель

Ремонтно-строительный участок Херсонского филиала ГП «АМПУ» готовит к зиме железнодорожные и подкрановые пути, восстанавливает дорожное покрытие.
– Все необходимые материалы для проведения ремонтных работ приобретены на тендерных торгах, организация которых в этом году, надо сказать, заметно улучшилась, – считает начальник РСУ Администрации Херсонского морского порта Василий Перерва. – Бесперебойные поставки материалов позволили нам полностью отреставрировать пятый причал, где были заменены подкрановые и железнодорожные пути, восстановлено дорожное покрытие. Приступили к аналогичным работам на четвертом причале. Готовим к зиме и железнодорожные переезды: меняем рельсы и шпалы, ремонтируем стрелочные переводы. Стараемся работать так, чтобы не было перебоев в поставке грузов. Если надо, то и в выходные дни наша бригада железнодорожников выходит на работу.     
За три летних месяца специалистам РСУ удалось собственными силами обновить 300 метров железнодорожного полотна. Новый вид приобрели и автодороги порта, на ремонт которых пошло 600 тонн асфальтобетона. Согласно плану подготовки к работе в зимних условиях, учтены и другие мероприятия, обеспечивающие четкий ритм внутрипортовой инфраструктуры. Конечно, коллектив ремонтно-строительного участка не делает погоду в доходах порта и не соперничает с докерами, но свой вклад в развитие предприятия стремительно наращивает.   
– Взяв курс на повышение рентабельности своего труда, мы впервые в истории Херсонского морского порта резко увеличили объемы мебельного производства, – говорит Василий Перерва. – Сегодня наша офисная мебель (шкафы, столы, пеналы) пользуется большой популярностью во многих филиалах АМПУ. Заказов не просто много, их очень много! Все необходимые материалы также закупаем на тендерных торгах, а условия для мебельного производства у нас хорошие: столярный цех и лакокрасочный, неплохой станочный парк. Работаем с деревом и ламинированной древесно-стружечной плитой. Качеством наших изделий заказчики довольны. Ну а мы продолжаем изучать рынок строительных и мебельных услуг, учитываем его возможности и требования, без этого сегодня нельзя.     
В Херсонском морском порту гордятся тем, что смогли в этом году оказать действенную помощь своим коллегам из Скадовска. Кроме отделочных работ и поставок офисной мебели, в Скадовском морском порту там проведена реконструкция причалов с заменой подкрановых путей и дорожного покрытия.

До Дня Незалежності – з новим обличчям!

Будівля управління Адміністрації Херсонського морського порту по проспекту Ушакова, 4 без перебільшення є однією з архітектурних окрас нашого чудового міста Херсона!  Побудована у 1902 р. за проектом міського архітектора А.І. Сварика з використанням незвичайних для Херсона елементів романської архітектури як Управління робіт Херсонського порту.

Для нашого підприємства – це, безумовно, візитна картка, місце, з якого гості знайомляться з портом. Портовики пишаються своїм управлінням!

А до 25 – ї річниці Незалежності України будівля набула нового вигляду! Ілюмінація у кольорах державного прапора у вечірні години перетворює її у казковий палац. Жовто-блакитні вогні, якими промениться старовинний будинок у нічний час,  є своєрідним маяком для суден, що приходять у наш порт з усіх куточків світу!

«Фрегат» не прощається, а каже - «До скорої зустрічі!»

     Здається, що буквально вчора схвильовані батьки, бабусі, дідусі проводжали своїх найдорожчих дітей та онуків до дитячого оздоровчого табору «Фрегат» на відпочинок, а сьогодні табір каже «До скорого побачення» своїм маленьким гостям, які впродовж двадцяти одного дня були в ньому повноправними господарями.
Протягом зміни діти мали можливість і купатися, і навчатися у гуртках, і спортом займатися, і танці та пісні нові вивчити. Були вони і майбутніми поліцейськими, і юними друзями пожежних, на день Івана Купала через багаття стрибали, у День Нептуна просили у володаря морів та річок гарної погоди та теплої води. Суворе та непідкупне журі визначило міс та містер «Фрегат» сезону 2016 року. Літні іменинники були вшановані подарунками та солодощами.
     Але найбільш зворушливим, як завжди, є останній, прощальний, вечір. Урочистих нагород – грамот та дипломів – за активну участь у житті табору, високі спортивні досягнення удостоєні 75 вихованців та вихователів. А на пам'ять про літо 2016 року всі діти отримали подарунки – м’які іграшки. Потім був концерт, де майже кожний показав свої яскраві таланти, багаття, тепле, як дитяча дружба, обмін адресами, телефонами та щира обіцянка повернутися у цей неповторний куточок нашої Херсонщини – дитячий оздоровчий табір «Фрегат».
     Чекаємо на вас, наші маленькі друзі!

 

 

Пожежна безпека у ДОТ «Фрегат» - запорука життя та здоров’я дітей

Для забезпечення безпечних умов відпочинку дітей у дитячому оздоровчому таборі «Фрегат» ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП) на літній період 2016 року та на виконання вимог Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», відділом пожежної та техногенної безпеки філії організовані та проведені планові та оперативні перевірки протипожежного стану території та приміщень ДОТ «Фрегат».
 Складений та виконаний  план-заходів щодо недопущення випадків виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами на території ДОТ «Фрегат». Відпрацювані схеми оповіщення про пожежу.
З метою виявлення можливої пожежі відпрацьовані розклад та схеми дозорів в нічний та світлий період доби.
З дітьми та обслуговуючим персоналом проведені бесіди та вечори на  протипожежну тематику. Організований перегляд дитячих мультиплікаційних фільмів про пожежну небезпеку.
Проведений «День безпеки», де наочно продемонстровані первинні засоби пожежогасіння  і відпрацьована подача води від пожежних кранів в осередок умовної пожежі, проведено практичне заняття з правильності застосування первинних засобів пожежогасіння та дій на випадок виникнення пожежі та надзвичайних ситуацій.
З числа відпочиваючих створена дружина юних пожежних (ДЮП), де діти могли потренуватися  у вдяганні одягу пожежного.
Проведено тренування  по евакуації  дітей та обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі, з застосуванням системи оповіщення про пожежу.  
          Завдяки заходам, вжитим ХФ ДП «АМПУ» (Адміністрації Херсонського МП), дитячий оздоровчий табір «Фрегат» знаходиться у пожежобезпечному  стані, первинні засоби пожежогасіння, системи пожежної автоматики, водопостачання, електрогосподарства, технологічне обладнання, пристрої блискавко захисту справні та перевірені.

Херсонский порт отметил День флота

Как всегда многолюдным и красочным выдался профессиональный праздник работников морского и речного транспорта Украины.

Дружный коллектив Херсонского морского порта, по доброй традиции, отметил его на левой стороне Днепра – в уютной и зеленой зоне отдыха. Здесь, на водной станции порта, состоялось вручение почетных грамот и дипломов. В адрес портовиков прозвучало немало теплых слов и приветствий. Щедрыми аплодисментами награждали участники праздника всех отличившихся. 

Поздравила портовиков с профессиональным праздником  Валентина Сичевая, первый заместитель председателя областной государственной администрации. Она выполнила почетную миссию - вручила лучшим портовикам почетные грамоты областной государственной администрации и областного совета. 

Большая группа херсонских портовиков отмечена почетными грамотами и благодарностями Министерства инфраструктуры.

Но самая высокая награда для многих участников праздника – звание «Почетный портовик». Илья Рыжков, исполняющий обязанности начальника Херсонского филиала ГП «АМПУ», и Андрей Соколов, исполняющий обязанности директора ГП «Херсонский морской торговый порт», огласили имена награжденных:  старший инспектор отдела административной работы Елена Терещенко, старший диспетчер Сергей Никоненко, начальник службы охраны труда Владимир Востриков, тальман грузового района Анна Волохова, техник портофлота Татьяна Литвинюк, капитан буксира «Салют» Олег Ляшенко и ветеран труда Владимир Пинчук.

Для всех участников праздника на воде творческий коллектив областного Дворца культуры молодежи и студентов подготовил увлекательные конкурсы, викторины, спортивные соревнования.

Расположение

Координаты порта: 46°38'N, 32°37'E.

Адрес

пр. Ушакова 4, Херсон, 73000, Украина.

Контакты

Тел.: +38 (0552)223-248

Администрация Херсонского морского порта

ГП «ХМТП»