Администрация Херсонского морского порта

АМПУ розпочала днопоглиблення у порту Херсон

У морському порту Херсон розпочато роботи з днопоглиблення біля причалів та на операційній акваторії. Це вже дев’ятий об’єкт, на якому здійснює днопоглиблення Адміністрація морських портів України у 2018 році. Обсяг робіт у Херсоні сягає понад 400 тис. м3.

«Реалізація цього проекту дозволить АМПУ довести глибини акваторії та біля причалів у Херсоні до паспортних показників. Востаннє експлуатаційне днопоглиблення в порту Херсон здійснювалось 7 років тому — у 2005–2011 рр.— тоді загальний обсяг склав менше 100 тис.м3. Зараз за замовленням АМПУ підрядник зробить у 4 рази більше. Завдяки цьому державні та приватні стивідори зможуть використовувати технічні можливості порту на повну потужність», — прокоментував початок робіт керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Роботи у порту Херсон буде виконувати ТОВ «СМД ІНВЕСТ». Станом на сьогодні днопоглиблювальний флот виконавця, що складається з багаточерпакового земснаряду «Дунай», грунтовідвізних шаланд «Куяльницька», «Ізмаїльська» та допоміжного судна для завезення якорів «МЗ-9», вже прибув до порту Херсон. На першому етапі планується здійснити днопоглиблення 6-ти якірних стоянок. Після цього днопоглиблення буде проводитися на інших запланованих в договорі об’єктах.

ТОВ «СМД ІНВЕСТ» стало переможцем конкурсних торгів, проведених АМПУ в електронній системі закупівель «PROZORRO». Економія від стартової ціни за підсумками тендерного аукціону склала понад 6,6 млн грн

HR-менеджмент: вимірні цілі — зрозумілий результат

Якщо управління персоналом є фрагментом загальної стратегії підприємства і будується на системі кількісних оцінок, то керуючий вплив буде ефективним, а іноді і приголомшливим.

Центром професійного розвитку портових працівників Херсонської філії в період з 29 по 30 листопада в м. Южний проводився Бізнес-тренінг з управління персоналом для керівників служб управління персоналом філій ДП «Адміністрації морських портів України», який дозволив учасникам подивитися на управління персоналом під іншим кутом зору, в основі якого знаходиться концепція персонал - менеджменту. При цьому стратегічна мета концепції є вимірною, а значить і керованою, і прямо залежить від світогляду топ-менеджменту підприємства.

Особливий інтерес учасники тренінгу проявили до кількісної оцінки іміджу підприємства на ринках праці. Кожне підприємство на ринках праці має принаймні два іміджу: імідж, декларований підприємством, через сайт, ЗМІ або PR компанії, і імідж, який складається в мисленні у основних гравців ринків праці. Розбіжність в іміджах робить негативний вплив на керованість персоналу.

Живу участь викликала тема про емоційне вигорання персоналу, де практично кожен учасник тренінгу хоч якось відчував симптоми цього синдрому, тому що посади слухачів знаходяться в зоні підвищеного ризику для емоційного здоров'я.

Мета, поставлена ​​перед бізнес-тренінгом, - ознайомлення учасників з новими концепціями управління персоналом, які добре зарекомендували себе в практиці країн з розвиненою ринковою економікою та деяких вітчизняних підприємствах з приватною формою власності, була досягнута.

Африканська чума свиней: небезпека для людини

Африканська чума свиней (АЧС) первинне місце розповсюдження — Південна Африка, саме звідси і назва хвороби. Інша назва - це хвороба Монтгомері. Вперше виявлене захворювання XX століття. Поетапно вірус був перенесений в Португалію, Іспанію і різні країни Америки. Ближче до кінця сторіччя почалося активне розповсюдження хвороби серед диких тварин. Потім інфекція поширилася на домашнє поголів’я.

АЧС - це хвороба інфекційного типу збудження. Провокує виникнення лихоманки, різних запальних процесів, некрозів і діатезів та інших проявів.

Хвороба провокує смертельний результат, у домашнього поголів’я не так багато тварин, які виробляють антитіла і переживають захворювання.

Симптоматика хвороби має схожі риси з стандартною лихоманкою, але збудник зовсім інший. Вірус, що провокує запалення - це Asfivirus, що відноситься до сімейства Asfarviridae. На сьогоднішній день вірус вже встиг кілька мутувати і виділяють сероимунньїе генотипи АЧС.

Геном АЧС вкрай стійкий до всіх видів впливів, не руйнується від кислоти рН від 2 до 13. Виживає при великій кількості температурних перепадів.

Схильний зберігати можливість до розмноження навіть при висиханні, кристалізації з-за низької температури і гнитті. Вірус виживає навіть при тривалому зберіганні м’яса в морозилці або перегнивании плоті. Єдиний доступний спосіб знищити бактерії - це термічна обробка при високій температурі.

Захворювання АЧС часто передається через слизові оболонки: кон’юнктиву, ротову порожнину. Навіть прямий контакт з твариною може спровокувати інфікування, вірус проникає крізь шкіру.

Серед переносників вірусу можуть виступати різні тварини і навіть люди. Так птахи, дрібні гризуни, які харчуються залишками корму у свиней основні переносники хвороби. Люди, які вживали м’ясо або вступали в контакт зі свинями можуть транспортувати вірус на шкірі чи в організмі. Також безпосередньо самі інфіковані свині є рознощиком хвороби.

Іншим джерелом інфікування є комахи, що переносять хвороботворні віруси, переважно паразити: воші, кліщі, мухи, комарі. Найчастіше спостерігається зараження через кліщів Ornithodoros. Особливо схильні до інфікування дикі кабани.

Першої характерною рисою АЧС стає виникнення плям цианозного типу, іноді видно кров’яні плями на шкірі. Будь-який з цих симптомів повинен бути обстежений ветеринарною службою. Підозрілих тварин потрібно відразу ж відокремити від решти стада, щоб визначити тип вірусу.

Ізолювати варто не тільки його, але і харчування, яке він вживає, воду. Нічого спільного з іншими тваринами бути не повинно. Потім необхідно провести обстеження інших особин. Висновок про стан здоров’я зробити не можна протягом інкубаційного періоду і до процесу обстеження. Патологічні зміни в будові органів і клінічна картина дозволяють визначити джерело появи плям чи інших хвороб. На жаль, але все стадо доведеться знищити, так як це ризик для всього регіону проживання, інакше інфекція через комах пошириться в епідемію.

Вірус має високий рівень агресії по відношенню до свиней і поширюється дуже швидко, тому очікувати одужання заборонено. При цьому сьогодні вакцина від АЧС просто відсутня, незважаючи на деякі гучні запевнення - це казка.

Єдиний вихід сьогодні - це повне знищення заражених особин і всього пов’язаного з ними.

При виявленні вогнища АЧС необхідно знищити все поголів’я худоби. При цьому попередньо забирається кров. Разом з трупами спалюють предмети побуту, з якими контактують свині, заражений корм. Решту золу слід змішати з негашеним вапном і закопати. Всі прилеглі ділянки вогнища АЧС обробляються за допомогою гарячого розчину натрію (з%) та формальдегіду (2%). Наближені до місця спалаху, тварини знаходяться в зоні ризику, тому їх ріжуть. М’ясо є придатним до вживання, але після термічної обробки, роблять консерви. Область зачистки - ю км. У всьому регіоні оголошується карантин. Триває він приблизно 6 місяців з моменту останнього спалаху і смерті свиней. Територія для вигону і утримання худоби непридатна до використання на протязі і року після зняття карантину, і вимагає перевірки відповідними органами.

Чим АЧС загрожує людям?

Більшість медичних і сан епідемічних станцій сходяться на думці, що даний вид чуми нешкідливий для людини. Люди не піддаються захворюванню, тим більше, що вірус гине при температурі 70°С. Приготоване м’ясо, навіть, якщо воно було заражено, не буде мати негативних наслідків для людини.

Існує і той фактор, що вірус постійно в стадії мутації, так що прогнозувати подальший розвиток ситуації досить складно. Повідомляється, що чоловік не здатний заразитися вірусом, так як ні одного клінічного випадку не було.

Основний збиток людям від африканської чуми економічного роду. Людство відчуває великі витрати на знищення величезної кількості свиней і проведення санітарних заходів. Тільки за останні 10 років у межах Росії було документально зафіксовано 500 спалахів чуми. Сумарна кількість знищеного поголів’я сьогодні становить понад 1 млн. В економічному відношенні втрати складають 30 млрд. руб. У всьому світі про масштаби хвороби та збитки можна тільки здогадуватися.

Для людини АЧС вважається безпечним вірусом. Навіть при придбанні зараженого м’яса, його ніхто сирим не їсть, приготування при температурі 70°С і вище, знищує збудника.

Нехтувати заходами безпеки, і продавати заражене м’ясо, категорично заборонено, так як це може спровокувати епідемію в усьому світі у свиней. Висока адаптивна здатність вірусу помічена давно, тому подальший розвиток хвороби потрібно лікувати і локалізувати у зародженні.

Засідання Ради морського порту Херсон

29 листопада 2018 у Херсонському морському порту відбулося засідання Ради порту. В заході взяли участь представники портових операторів (стивідорів) та компаній, що надають в порту послуги з обслуговування суден, здійснення операцій з вантажами, а також заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Адамчик, заступник Херсонського міського голови Інна Трибух,  представник профспілки Херсонського морського порту.

В рамках засідання Рада порту розглянула широке коло питань.

Так, у зв’язку зі змінною керівника Херсонської філії та з метою включення до складу Ради морського порту Херсон представників центральних та місцевих органів влади і представника профспілкової організації підприємства, на засіданні було запропоновано прийняти проект рішення щодо оновленого складу Ради морського порту Херсон.

Також було презентовано етапи експлуатаційного днопоглиблення акваторії морського порту Херсон. Передбачається, що на першому етапі караван з багаточерпакового земснаряду, трьох грунтовідвізних шаланд та допоміжного судна для завезення якорів розпочне роботу з якірних місць з подальшим просуванням вниз за течією річки. На другому етапі експлуатаційе днопоглиблення на операційній акваторії та біля причалів здійснюватиме плавкран, оснащений грейфером.

Присутні підбили підсумки підготовки до льодової кампанії 2018-2019 рр.: створено оперативний штаб з питань забезпечення її безпечного проведення, визначені плавзасоби, які будуть задіяні у роботі під час льодової  кампанії, розроблено і затверджено  план  організаційно – технічних  засобів  із забезпечення безпеки мореплавства в морському порту Херсон в зимову  навігацію, філія  в повному обсязі забезпечена паливно-мастильними матеріалами для проведення льодової компанії.

Керівник Херсонської філії ДП «АМПУ» Володимир Гаращенкоз метою збереження кадрового потенціалу в портовій галузі України представив учасникам засідання проект Меморандуму про взаємодію та взаєморозуміння щодо сприяння першочергового працевлаштування на їх підприємствах працівників, які звільняються з Херсонської філії.

В морському порту Херсон відбулись протипожежні тренування

22 листопада в морському порту Херсон відбулись протипожежні тренування з ліквідації пожежі на технологічній площадці причалу.

У заході із задіянням спеціалізованих засобів та техніки взяли участь: особовий склад  відділу пожежної та техногенної безпеки, оперативна команда з локалізації та ліквідації розливу забруднюючих речовин на акваторії порту, санітарна ланка і фахівці Головної диспетчерської Херсонської філії.

За легендою навчань, в результаті зіткнення танкера з причальною стінкою на причалі сталося пошкодження трубопроводу, розгерметизація танка танкера та витік горючої рідини в акваторію морського порту та на технологічну площадку з її подальшим загорянням на площадці.

Сценарій тренувань передбачав наступні ввідні:

 • пожежа на технологічній площадці причалу внаслідок загоряння горючої рідини, що витікла на площадку;
 • витік горючої рідини в акваторію моря внаслідок пошкодження трубопроводу та розгерметизації танка;
 • під час гасіння пожежі, один пожежник отримав опіки.

У ході тренування усі учасники відпрацювали злагодженість дій представників різних служб у разі виникнення надзвичайних ситуацій та організацію аварійно-рятувальних робіт.

ОБУЧЕНИЕ ПО ОХРАНЕ ТРУДА

В период с 5 по 9 ноября 2018 года на базе центра профессионального развития портовых работников ХФ ГП «АМПУ» (Администрации Херсонского МП) прошло обучение и проверка знаний по вопросам охраны труда и других нормативно-правовых актов.

Обучение прошли должностные лица, руководители структурных подразделений, члены постоянно действующих комиссий по проверке знаний по вопросам охраны труда: Филиал «Октябрьск» ГП «АМПУ», ХФ ГП «АМПУ» (Администрация Херсонского МП), ГП «Херсонский морской торговый порт», ГП «Классификационное общество Регистр судоходства Украины», ИФ ГП «АМПУ» (Администрация Измаильского МП). Всего 43 человека.

Комиссия по проверке знаний по вопросам охраны труда Министерства инфраструктуры, председателем которой был начальник службы охраны труда аппарата управления ГП «АМПУ» Яковищенко Ю.Д., а членами являлись Микитюк Л.В. – помощник председателя профсоюза работников морского транспорта Украины и Бондарчук В.В. – зам. начальника Главного Управления Гоструда в Херсонской области, отметила высокий уровень подготовки слушателей и хорошую организацию в проведении обучения.

Ярмарка вакансий

31 октября 2018 года в рамках подписанного меморандума между Государственной службой занятости Украины и ГП «АМПУ», в Херсонском городском центре занятости прошла мини-ярмарка вакансий портовой отрасли.

Специалисты администрация Херсонского морского порта представили презентацию, из которой присутствующие соискатели рабочих мест получили информацию о деятельности предприятия, социальных гарантиях для работающих,  имеющихся свободных вакансиях и требованиях к претендентам.

Принимая во внимание востребованность на рынке труда представителей рабочих профессий, была представлена вакансия оператора котельной караванной службы флота портового, а также вакантные должности каменщика и бетонщика для ремонтно-строительного участка, который обеспечивает стабильную деятельность портовых предприятий.

Ежегодная ярмарка вакансий – это возможность для людей, которые ищут работу, познакомиться с предприятием, лично пообщаться с работодателями и уникальная возможность заявить о себе. Поэтому, в дальнейшем, ХФ ГП «АМПУ» (Администрация Херсонского МП) намеренно участвовать в подобных мероприятиях.

Китайская компания «China Harbour Engineering company Ltd.»

Китайская компания «China Harbour Engineering company Ltd.» (CHEC) заинтересовалась проектом концессии государственной стивидорной компании в морском порту Херсон. Представители CHEC 25 октября 2018 года посетили порт, чтобы ознакомиться с работой госстивидора.

Специалисты ГП «ХМТП» детально ознакомили потенциальных инвесторов с условиями пилотного проекта концессии и продемонстрировали возможности предприятия по обработке грузов. Руководство Херсонского филиала Администрации морских портов Украины и ГП «ХМТП» ответили на вопросы представителей «China Harbour Engineering company Ltd.», связанные с деятельностью порта и госстивидора.

Представники АМПУ та екоінспекції в порті Херсон виявили несанкціонований скид вод із судна, що перевозило хімічні вантажі

Представники АМПУ та екоінспекції в порті Херсон виявили несанкціонований скид вод із судна, що перевозило хімічні вантажі

 

18.10.2018 г. представниками сектору екологічної безпеки Херсонської філії Адміністрації Морських портів України спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря виявили факт скиду вод зі шпігатів судна «ST.NICOLAS».

Судно перебувало під операціями з розвантаження аміачної селітри на причалі №4 Херсонського морського порту. Засобами фото та відео фіксації зафіксовано факт ймовірного замивання палуби судна від залишків вантажу, про що свідчить наявність води на палубі судна.

         Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря для проведення лабораторних досліджень здійснено відбір проб води між бортом судна та причалом в місцях скиду. Відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей проб води № 569 від 18.10.2018, у відібраних пробах встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій завислих речовин у 15,25 разів, заліза у 14,8 рази, нафтопродуктів у 3,4 рази.

По факту можливого порушення природоохоронного законодавства проводяться заходи щодо встановлення причин наявності на палубі судна води, скиду такої води з палуби через шпігати під час розвантаження хімічної сировини, а також планується здійснення огляду суднового природоохоронного обладнання.

 

Сотрудники АМПУ и экологической инспекции в порту Херсон зафиксировали несанкционированный сброс вод с судна, перевозившего химические грузы

 

18.10.2018 г. представителями сектора экологической безопасности Херсонского филиала Администрации Морских портов Украины совместно с государственными инспекторами по охране окружающей природной среды Черного моря выявили факт сброса вод с шпигатов судна «ST.NICOLAS».

На судне производились операции по разгрузке аммиачной селитры на причале №4 Херсонского морского порта. Средствами фото и видео фиксации зафиксирован факт вероятного замывания палубы судна от остатков груза, о чем свидетельствует наличие воды на палубе судна.

Государственными инспекторами по охране окружающей природной среды Черного моря для проведения лабораторных исследований осуществлен отбор проб воды между бортом судна и причалом в местах сброса. В соответствии с протоколом измерений показателей состава и свойств проб воды № 569 от 18.10.2018, в отобранных пробах установлено превышение нормативов предельно допустимых концентраций взвешенных веществ в 15,25 раз, железа в 14,8 раза, нефтепродуктов в 3,4 раза.

По факту возможного нарушения природоохранного законодательства проводятся мероприятия по установлению причин наличия на палубе судна воды, сброса такой воды с палубы через шпигаты во время разгрузки химического сырья, а также планируется осуществление осмотра судового природоохранного оборудования.

 

УВАГА

Навчально-курсовий комбінат Херсонської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрації Херсонського морського порту) є навчальним закладом системи професійно-технічної освіти І атестаційного рівня та галузевим навчальним центром з питань охорони праці на морському та річковому транспорті.

Згідно ліцензії Міністерства освіти і науки України (серія АЕ № 527094 від 08.09.14р.) здійснює професійно-технічне навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовку за наступними професіями:

 •  Слюсар-сантехнік
 •  Електрогазозварник
 •  Стропальник
 •  Слюсар з ремонту та обслуговування перевантажувальних машин
 •  Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
 •  Машиніст крану (кранівник)
 •  Механізатор (докер-механізатор) комплексної бригади на  навантажувально-розвантажувальних роботах
 •  Водій навантажувача

А також за професіями, що необхідні для забезпечення роботи філій ДП «АМПУ».

Навчально-курсовий комбінат має досвід в соціальному партнерстві з Державною службою праці щодо організації навчання працівників з питань охорони праці та Державною службою зайнятості з питань професійного навчання безробітних, навчанні за ваучерами.

Завдяки співпраці з управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради на базі навчально – курсового комбінату проведено навчання учасника антитерористичної операції з підвищення кваліфікації за професією «слюсар-сантехник».

Детальнішу інформацію щодо умов зарахування на курси та вартості навчання можна отримати, звернувшись за тел. (0552) 48-14-50 або  e-mail: valentyna.urodlyvchenko@khe.uspa.gov.ua  

 

Будемо вдячні за звернення щодо професійного

розвитку працівників вашого підприємства та

Запрошуємо до співпраці!

Расположение

Координаты порта: 46°38'N, 32°37'E.

Адрес

пр. Ушакова 4, Херсон, 73000, Украина.

Контакты

Тел.: +38 (0552)223-248

Администрация Херсонского морского порта

ГП «ХМТП»