Фахівці АМПУ вивчають міжнародний досвід. Португалія

Представник адміністрації Одеського порту взяв участь у міжнародному семінарі з реагування на забруднення морського середовища. Захід під егідою європейського освітнього проекту TRACECA та Європейського агентства з морської безпеки (EMSA) проходило в середині травня в столиці Португалії Лісабоні. Основний аспект тематики семінару полягав у вивченні досвіду країн ЄС (конкретно — Італії) з ліквідації розливів нафти в море.

-2

Коментуючи своє відрядження до Португалії, начальник відділу екологічної безпеки ОФ ДП «АМПУ» Володимир Кіскін відзначає інформаційну насиченість теоретичних занять семінару та велику користь від знайомства з роботою операційного центру супутникового стеження за екологічним станом морського середовища CleanSeaNet.

За словами В.Кіскіна, організатори заходу за допомогою презентацій та відвідування центру CleanSeaNet продемонстрували сучасні європейські стандарти попередження та боротьби з морськими розливами, зокрема, на прикладі Італії. Методологічно теми презентацій були збудовані за шкалою «від часткового до загального», що відображало головний принцип побудови національної системи реагування на забруднення морського середовища. Приклади презентацій:

— «Процедура мобілізації суден, що здійснюють ліквідацію розливів нафти»;

— «Ліквідація розливів за допомогою механічного збору нафти або ж із застосуванням диспергентів»;

— «Національний план Італії на випадок надзвичайних ситуацій», «Приклади ліквідації реальних розливів»;

— «Європейська служба ідентифікації розливів нафти і судів, заснована на використанні супутникових систем зв'язку CleanSeaNet».

Крім того, в ході семінару була представлена ​​презентація майбутнього практичного тренування з ліквідації нефтеразлівов в березні 2016 в Грузії, яке також пройде під егідою проекту TRACECA та Європейського агентства з морської безпеки (EMSA).

Як зазначив В. Кіскін, отриманий на семінарі практичний досвід, в тому числі, нові знання з супутникової системи ідентифікації суден і розливів CleanSeaNet, «дає уявлення, куди рухатись далі в плані вдосконалення системи попередження і ліквідації можливих розливів нафти і нафтопродуктів в акваторії Одеського порту».

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n