Администрация Мариупольского морского порта

У Маріупольському порту пройшли пожежно-тактичні навчання

З метою посилення пожежної та техногенної безпеки у весняно-літний період у Маріупольському порту пройшли пожежно-тактичні навчання з ліквідації умовної пожежі та розливу нафтопродуктів на плавзасобі.

За легендою на відкритій палубі криголаму «Капитан Белоусов», який пришвартовано біля причалу №6, відбулося загоряння легкозаймистої рідини. Капітан криголаму оголошує загальносуднову тривогу та повідомляє в службу пожежної та техногенної безпеки адміністрації  Маріупольського морського порту, головному диспетчеру про надзвичайну подію. Екіпаж криголаму вживає заходів з ліквідації пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння та протипожежного обладнання. За сигналом «тривога»  пожежна команда, аварійно-рятувальна служба підприємства та швидка допомога виїжджають до місця пожежі.

На причалі №6 пожежною командою у напрямку криголама «Капітан Білоусов» проводиться пінна атака з гасіння умовної пожежі на площі 50 м2. Екіпаж аварійно-рятувального судна, буксира «Капітан Меркулов», за допомогою двох стаціонарних лафетних стволів виконує рятувальні роботи щодо захисту криголама «Капитан Белоусов». З метою локалізації пожежі рятувальники змінюють пінний ствол на водяний та охолоджують внутрішні перегородки плавзасобу. Пожежа ліквідована. Керівник навчання надає команду «Відбій навчанням»,  підбиває підсумки та вказує на виявлені недоліки.

Під час практичних тренувань була показана взаємодія особового складу пожежної охорони, аварійної партії криголама «Капитан Белоусов» та екіпажу аварійно-рятувального буксира «Каптан Меркулов».

Порядок згортання сил та засобів пожежогасіння, визначення вирішального напряму введення рятувальних робіт, гасіння умовної пожежі легкозаймистої рідини з використанням піноутворювача – все це  продемонстрували учасники пожежно-тактичного  навчання.

«Усі члени екіпажів плавзасобів та особовий склад відомчої пожежної охорони продемонстрували свої професійні навички та вміння спільно діяти в умовах пожежі на плавзасобі», - зазначив наприкінці заходу начальник портового флоту Маріупольської філії ДП «АМПУ» Олександр Нєфьодов.

 

Расположение

Координаты порта: 47°03 N, 37°30 E.

Адрес

пр. Адмирала Лунина 3, Мариуполь, Донецкая область, 87510, Украина.

Контакты

Тел.: +38 (0629) 408-234

Тел.: +38 (0629) 408-261

Т/факс: +38 (0629) 408-260

E-mail: all@mpw.uspa.gov.ua

Порт в системе транспортных коридоров

Администрация Мариупольского морского порта

ГП «ММТП»