Администрация Николаевского морского порта

Інфраструктура Миколаївського морського порту: як ефективно втілювати проекти?

17 квітня цього року Миколаївську філію ДП «АМПУ» відвідали експерти Проекту технічної допомоги «Підтримка органів влади України в розробці Національної транспортної моделі та майстер-плану». На зустріч, що була організована за сприяння Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури України, приїхали ключовий експерт Проекту та інженер з транспортного планування Франсуа-Марк Турпен та експерт з портів і морського транспорту О.В. Лисенко.

Експерти дізналися, скільки миколаївський морський порт перевалює вантажів, у чому специфіка об’єктів інфраструктури морського порту Миколаїв, а також деталі фінансової діяльності порту і чинні тарифи: портові збори, тарифи на послугу із забезпечення доступу портового оператора до причалу. Окрему увагу гості зосередили на операторах морських терміналів, формах державно-приватного партнерства, перспективах його розвитку, а також на основних проектах розвитку порту. Від представників Миколаївської філії ДП «АМПУ» експерти отримали вичерпну інформацію по всіх питаннях – з прикладами та висновками щодо перспективного розвитку порту на основі аналізу поточних даних.

Франсуа-Марк Турпен відзначив прогресивність форм реалізації проектів розвитку інфраструктури миколаївського морського порту, адже саме вони дозволили вивести порт на лідируючі позиції за виробничими показниками. Учасники зустрічі також прийшли до одностайної згоди в суміжному питанні: для сталого розвитку морських терміналів украй важливим є супутній розвиток об’єктів автодорожньої та залізничної інфраструктури. У цьому контексті гості детально розглянули проект з облаштування накопичувальної стоянки для великовантажного автотранспорту та її диспетчеризації з терміналами порту, а також проект розвитку залізничної станції Миколаїв-вантажний. Ці роботи увійшли до проекту оновленої Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року.

Зустріч пройшла конструктивно та змістовно. Найближчим часом експерти Проекту «Підтримка органів влади України в розробці Національної транспортної моделі та майстер-плану» планують повернутися в миколаївський порт для огляду виробничих потужностей морських терміналів.

Расположение

Координаты порта: 46°56′N, 34°57′E.

Адрес

Ул. Заводская 23, Николаев, 54020, Украина

Контакты

Тел.:  (0512) 50-84-00; (0512) 24-10-00

Факс: (0512) 50-88-07; (0512) 50-78-34

E-mail: mf@nik.uspa.gov.ua

Официальный сайт: www.portnikolaev.com

Порт в системе транспортных коридоров

Администрация Николаевского морского порта

ГП «НМТП»