Филиал Октябрьск ГП АМПУ

Відбулось засідання Ради порту в морському порту Ольвія

    14 лютого в Адміністрації спеціалізованого морського порту Ольвія відбулось засідання Ради порту, в ході якого учасники розглянули питання доцільності внесення змін та доповнень до Обов’язкових постанов по спеціалізованому морському порту Ольвія.

    Як постійно діючий дорадчо-консультаційний орган, Рада спеціалізованого морського порту Ольвія провадить свою діяльність у сфері координації питань, пов’язаних із розвитком та функціонуванням морського порту та керуючись п. 2 ст. 18 ЗУ «Про морські порти України» розглядає зміни та доповнення до плану розвитку порту, зводу звичаїв морського порту та  Обов’язкових постанов по порту і приймає відповідне рішення щодо доцільності їх внесення.

     З вступним словом до присутніх звернувся начальник філії «Октябрьск»  Андрій Єгоров та як Голова Ради порту оголосив порядок денний, вислухав пропозиції та доповнення до проекту Обов’язкових постанов по порту, а також виніс важливі питання на розгляд членів Ради.

   За результатами засідання одноголосно було прийнято рішення прийняти проект постанов до відома та продовжити роботу щодо внесення змін та доповнень до постанов, з урахуванням пропозицій, наданих на адресу філії від портового оператора СМП Ольвія – ДП «СК «Ольвія».

   У засіданні брали участь: капітан морського порту Іван Орел, голова профспілки працівників морського та річкового транспорту СМП «Октябрьск» Олександр Калошин, в.о. директора ДП «СК «Ольвія» Руслан Олейник, генеральний директор групи компаній «Євровнєшторг» Сергій Гунько.

 

 Нагадаємо, відповідно по п. 5 ст. 17 Закону України «Про морські порти України» Обов’язкові постанови по порту є обов’язковими до виконання всіма юридичними і фізичними особами, які перебувають у морському порту, після їх обов’язкової державної реєстрації та опублікування в Повідомленнях мореплавцям України.

В філії «Октябрьск» план капітальних інвестицій виконано на 100%

    На завершення року вже традиційною є оцінка виконання плану капітальних інвестицій від головного інженера філії Володимира Жильникова.

   Отже, відповідно до звіту головного інженера філії, який було презентовано на заключній нараді з питань освоєння коштів, план по капітальних інвестиціях 2017 року філією виконаний  на 100%. Серед проектів, на які було спрямовано кошти у цьому році, можна виділити наступні:

  • Завершення проекту «Реконструкція РУ 0,4 кВ, РУ 6 кВ ТП1,4,9,10 СМП "Октябрьск" та встановлення двох тупикових підстанцій КТП-630 кВА та КТП-1000 кВА». Проект розпочато у 2014 році, до цього – розроблена проектна документація. У 2014 році були виконані роботи з встановлення тупикової підстанції КТП – 1000 кВа (причал № 4). В 2016 році виконані роботи з  реконструкції РУ - 0,4 кВ, РУ – 6 кВ ТП – 9,10 та роботи з реконструкції РУ – 0,4 кВ, РУ – 6 кВ КТП – 1, 10а. У листопаді 2017 року завершені роботи з останньої черги проекту, а саме "Реконструкція РУ-6 кВ ТП-4 та встановлення КТП -630 кВа. Під час реалізації проекту встановлено новітнє обладнання фірми Schneider Electric, що дозволило збільшити електричну потужність причалів та забезпечити надійність їх енергопостачання;
  • Утеплення фасаду та ремонт покрівлі будівлі управління філії «Октябрьск» ДП «АМПУ». З метою забезпечення заходів енергозбереження на підприємстві  та зменшення обсягів споживання витрат на опалення у 2016 році на замовлення філії «Октябрьск» розроблений проект утеплення фасаду та покрівлі будівлі управління. Отриманий експертний звіт філії Держбудекспертизи у Миколаївській області № 15-0119-16 від 04.05.2016 року. Робочий проект затверджений наказом в. о. Голови ДП «АМПУ» № 213 від 21.06.2016 р. Виконано 100 % робіт з ремонту покрівлі та 100% робіт з утеплення фасаду;
  • Придбання обладнання для ліквідації аварійних розливів. В рамках підготовки до міжнародного аудиту ІMO, який заплановано на червень 2018 року, філією «Октябрьск» придбано обладнання для ліквідації аварійних розливів забруднюючих речовин в акваторії спеціалізованого морського порту Ольвія, а саме скімер дисковий та бонові загородження;
  • Придбання нового малого фронтального навантажувача типу Bobcat S-550. Зазначена закупівля обумовлено необхідністю технічного виконання філією виробничих завдань власними силами, у тому числі: різноманітних земляних робіт на глибині до 2,5 м, допоміжних робіт при виконанні ремонтів трубопроводів водопостачання, каналізації, ліній електропередач,  прибирання від снігу, сміття та забруднень території як філії, так і порту в цілому, руйнування бетонного та іншого покриття при виконанні ремонтних робіт на причалах порту та на автошляхах філії, тощо. Для максимально ефективного використання міні-навантажувача також придбано різноманітне багатофункціональне навісне обладнання;
  • Закупівля каналізаційного насосу СМ 100-65-200/2 для  насосної станції, який виконує перекачування стічних вод з території порту у міську каналізацію;
  • Розробка проекту реконструкції пристроїв блискавкозахисту будівель та споруд філії. Роботи планується виконати у 2018 році.

 

 

 

 

 

В порту Ольвія придбано обладнання для ліквідації аварійного розливу забруднюючих речовин

   Як показує практика роботи портів, найбільш суттєву загрозу навколишньому середовищу несуть розливи нафтопродуктів. Порт повинен мати спеціальне обладнання для локалізації, ліквідації та  очищення акваторії від нафтопродуктів.

  В рамках підготовки до міжнародного аудиту ІMO (International Maritime Organisation), що запланований на червень 2018 року, філією «Октябрьск» придбано обладнання для ліквідації аварійних розливів забруднюючих речовин в акваторії спеціалізованого морського порту Ольвія, а саме скімер дисковий та бонові загородження.

   Скімер дисковий «Econad SKM Xena 30» призначений для очищення поверхні води в акваторії портів та берегової смуги, у нафтоуловлювачах та резервуарах стічних вод, колодязях-маслоприймачах, видалення нафти або масла з свердловин та підземних резервуарів. Занурення скімеру складає 270 мм від поверхні води і завдяки гідроприводу рух передається диском, який починає збір продукту з поверхні води. Управління швидкістю збору нафтопродуктів відбувається завдяки станції управління на суші.

   Також,  з метою якісного виконання вимог Закону України «Про морські порти України» та керуючись наказом Міністерства інфраструктури України  від 23.08.2013 № 631 «Про затвердження Порядку надання послуг із забезпечення запобігання і ліквідації розливу забруднюючих речовин у морських портах України» адміністрацією порту проведено закупівлю бонових загороджень для забезпечення запобігання та ліквідації розливів забруднюючих речовин в акваторії порту Ольвія.

   Бонові загородження з круглою поплавковою камерою постійної плавучості 2017 року виготовлення забезпечені витратними матеріалами та запасними частинами з розрахунку експлуатації бонів не менше 5 років.

   Забруднення вод нафтопродуктами вважається однією з найважливіших проблем морського транспорту, тому для забезпечення екологічної безпеки потрібна організація аварійних формувань. Обладнання для збору плаваючих на поверхні води нафтопродуктів повинні забезпечувати збір всіх видів нафти, а засоби для огородження забруднених ділянок акваторії порту і локалізації районів розливу нафтопродуктів повинні забезпечувати закриття районів порту, яким розливи можуть принести найбільший збиток.

 

 

 

Затверджено нову редакцію Плану розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія

   Наказом державного підприємства «Адміністрація морських портів України» від 13.11.2017 № 325,  за погодженням з Міністерством  інфраструктури України, у відповідності до ст. 7 Закону України «Про морські порти України», затверджено оновлений План розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія на коротко- (до 2018р.), середньо- (до 2023 р.) та довгострокову (до 2038 р.) перспективу.

   Документ сформований з урахуванням Планів розвитку суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території порту Ольвія, а саме ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», ТОВ «Компанія «Євровнєшторг» та ТОВ «ТрансЮкрейн».

    План розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія на період до 2038 р. передбачає виконання вимог державної політики уряду України у галузі морського та річкового транспорту, збільшення пропускної спроможності порту, реконструкцію та нарощування виробничих потужностей морського порту, підвищення доходів і прибутку від виробничої діяльності, забезпечення росту робочих місць підприємств, що виконують господарчу діяльність на території морського порту та інших підприємств, які обслуговуються в порту, надання соціально-економічних гарантій працівникам зазначених підприємств та інші позитивні зрушення у розвитку портової галузі та економіки регіону й держави в цілому.

   При розробці Плану розвитку були враховані передовий європейський досвід господарювання у морських портах та рекомендації спеціалістів і науковців.

   В результаті реалізації намічених заходів морський порт розширить матеріально-технічну базу, значно поліпшить технічний стан основних засобів і підвищить рівень технологічних процесів, що дозволить зберегти конкурентоспроможність і досягнутий рівень завантаження, а надалі перейти до широкої програми розширеного відтворення Також  відбудеться додаткове наповнення державних  бюджетів всіх рівнів і позабюджетних фондів.

   Пропонуємо ознайомитись всім зацікавленим сторонам з оновленою версією Плану розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія на коротко- (до 2018р.), середньо- (до 2023 р.) та довгострокову (до 2038 р.) перспективу за посиланням – Plan Olvia.pdf.

Проведено розширене засідання Ради спеціалізованого морського порту Ольвія

   06 грудня 2017 року у філії АМПУ «Октябрьск» відбулось розширене засідання Ради спеціалізованого морського порту Ольвія – постійно діючого дорадчо-консультаційного органу, основним завданням якого є координація питань, пов’язаних з розвитком та функціонуванням морського порту.

   Крім основного складу Ради порту, участь у засіданні взяли представники ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», контролюючих органів (митниці, прикордонної служби, МВС), агентуючих, експедиторських компаній та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території порту.

   На порядку денному було обговорення питань, що стосуються перепускного та внутрішнього режиму у відповідності до діючої «Інструкції по виконанню вимог перепускного та внутрішньооб’єктового режиму на території СМП Ольвія».

   У вступному слові начальник філії Андрій Єгоров наголосив, що діюча в порту Інструкція розроблена у відповідності до вимог Міжнародного Кодексу з охорони суден  і  портових  засобів  (МК  ОСПЗ),  законодавства  України,  наказів  Міністерства інфраструктури  України та є обов’язковою до виконання всіма суб’єктами господарювання.

   «Також хочу зазначити, що внутрішньооб’єктовий режим –  це комплекс заходів і правил, що визначають  порядок виконання особами, що перебувають на території порту, встановлених правил не тільки внутрішнього розпорядку, а й правил охорони праці, пожежної безпеки, правил дорожнього руху та  інших  вимог,  спрямованих  на  посилення  охорони  філії  і  забезпечення  збереження ТМЦ», - зауважив Андрій Єгоров.

   Т.в.о директора ДП «СК «Ольвія» Дмитрій Якименко нагадав про постійну необхідність у використанні захисних засобів, насамперед, касок та світловідбиваючих жилетів, всіма учасниками виробничого процесу в порту, особливо у вечірній та нічний часи.

   Також з доповідями виступили начальник служби морської безпеки філії «Октябрьск» Володимир Калінін та начальник служби морської  і внутрішньої безпеки ДП «СК «Ольвія» Генадій Авраменко, які розповіли про особливості, зміни, зауваження та порушення в частині виконання вимог перепускного та внутрішньооб҆єктового режиму СМП Ольвія.

Будівництво сучасного зернового терміналу в порту Ольвія. Робоча зустріч з інвесторами проекту

   29 листопада 2017 делегація філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» на чолі з начальником філії Андрієм Єгоровим відвідала з робочим візитом морський термінал компанії «Євровнєшторг», який відповідно до чинного законодавства підлягає включенню до території та  відноситься до акваторії спеціалізованого морського порту Ольвія.

   Метою робочого візиту була консультаційна допомога з питань, пов’язаних з забезпеченням ефективного та безпечного функціонування зернового комплексу товариства, закінчення будівництва першої черги якого очікується до кінця 2017 року.

   Спеціалістами філії був попередньо проведений аналіз чинного законодавства та  розроблений чек-лист законодавчого врегулювання морського терміналу, що включає в себе заходи з морської безпеки, управління безпекою судноплавства, охорони державного кордону, організації експлуатації ГТС, екологічної безпеки, протипожежної та техногенної безпеки та цивільного захисту, заходи з охорони праці та організації справляння портових зборів.

   «Наданий чек-лист дозволить заздалегідь підготувати всю необхідну документацію для безпечного та ефективного запуску морського терміналу. Ми, з боку адміністрації, готові надати будь-яку консультаційну допомогу у разі виникнення питань, пов’язаних з веденням господарської діяльності на території нашого порту», - зазначив начальник філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» Андрій Єгоров.

   Засновник інвестиційної компанії «BT invest», яка виступає інвесторами проекту, Айварас Караліус разом з генеральним директором ТОВ «Компанія «Євровнєшторг» Віктором Германчуком при зустрічі з делегацію розповіли про деталі процесу будівництва комплексу ТОВ «Компанія «Євровнєшторг»: «Будівництво бази з накопичення сільгосппродукції на накопичення на морські судна через причал № 4» та очікувані показники вантажопереробки.

   Також, у ході візиту були обговорені питання, що стосуються надання інформації портовим оператором до адміністрації порту відповідно до діючих нормативних документів, а саме Обов’язкових постанов та Зводу звичаїв порту.

Нагадаємо.

14 вересня 2017 року на засіданні Ради спеціалізованого морського порту Ольвія генеральний директор групи компаній «Євровнєшторг» Сергій Гунько представив проект будівництва комплексу «Будівництво бази з накопичення сільгосппродукції на накопичення на морські судна через причал № 4, розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Айвазовського 29». За результатами засідання було прийнято рішення щодо включення представника компанії до складу Ради порту та проведена робота по внесенню змін до Плану розвитку порту Ольвія з урахуванням нового морського терміналу.

Операційна територія компанії «Євровнєшторг» обладнана сучасними перевантажувальними засобами і механізмами, побудовані необхідні залізничні та автомобільні під’їзні шляхи. Товариство володіє причальною лінією загальною протяжністю 300 м з глибинами до 11,5 м та підхідний канал глибиною  11,5 м. Протяжність під’їзних залізничних колій - 1 км. Пропускна спроможність терміналу складає 4 млн тон зерна на рік.

 

 

Введений у дію План поводження з судновими відходами та залишками вантажу у спеціалізованому морському порту Ольвія

    З метою впровадження уніфікованих підходів щодо здійснення операцій із забруднюючими речовинами, які утворюються на суднах (відходами, забрудненими водами, залишками вантажу) та на виконання Плану (дорожньої карти) організаційно-правових заходів з підготовки до аудиту ІМО розроблено та вводиться у дію План поводження з судновими відходами та залишками вантажу у спеціалізованому морському порту Ольвія.

Для ознайомлення усіма зацікавленими сторонами:

 

План поводження з судновими відходами та залишками вантажу у спеціалізованому морському порту Ольвія

 

PLAN ON TREATMENT WITH SHIP WASTES AND CARGO RESIDUES

 

 

Привітання, нагороди та багато теплих слів лунали в цей день: «Як порт Ольвія святкував 25 років своєї незалежності»

         21 листопада у Миколаївському академічному художньому театрі пройшли урочисті заходи з нагоди 25-річчя спеціалізованого морського порту Ольвія!

         Вітальним листом Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна ведучі розпочали святковий вечір привітань та нагороджень.

Зі словами вдячності звернулися до присутніх начальник філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» Андрій Єгоров та директор ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» Руслан Олейник.

        «Шановні колеги, портовики! Завдяки вашій щоденній праці розвивається та йде вперед галузь! Саме вашими зусиллями закладається довгострокова основа для реалізації найважливіших стратегічних задач морської галузі! Дякую всій команді порту Ольвія за успішну роботу, бажаю вам наснаги у роботі, взаємоповаги, задоволення від тієї справи, якій ви присвячуєте життя та сили!», - зазначив у виступі Андрій Єгоров.

Привітати портовиків зі святом прибули й почесні гості, серед яких – перший заступник голови облдержадміністрації з питань агропромислового розвитку та земельних відносин В’ячеслав Бонь та голова адміністрації корабельного району Миколаївської міської ради Олександр Цуканов.

         Від імені ДП «Адміністрація морських портів України» присутніх привітали заступник голови з морської та внутрішньої безпеки Сергій Гронський та начальник відділу кадрів Ольга Кузьмина.

         Також з нагородами та почесними відзнаками Асоціації морських портів України «Укрпорт» завітали президент асоціації Юрій Крук та заступник президента «Укрпорту» Віктор Ільїн. Вітання лунали і від Героя України, почесного портовика та президента Одеського морського порту Миколи Павлюка, який  побажав колективу порту подальшого процвітання та розвитку.

         На святковому заході ветеранам порту був також презентований перший варіант книги про порт «Державною думкою створено порт», яка присвячена ювілею підприємства.

25 років динамічного розвитку порту Ольвія

         Сьогоднішній день оповитий великою подією – 25-річчям створення спеціалізованого морського порту Ольвія! Саме в цей день, 25 років тому, розпорядженням Кабінету Міністрів України на базі портпункту «Октябрьск» Миколаївського морського торговельного порту був створений спеціалізований морський порт Ольвія (раніше – «Октябрьск») як державне підприємство.

          За 25 років свого розвитку порт створив єдину велику та міцну родину – золотий фонд, який разом з керівництвом порту робить усе можливе для якнайшвидшого впровадження кращих європейських практик з метою забезпечення оптимального балансу між інтересами держави та портового бізнесу. Впродовж цих років проводиться постійна модернізація портових потужностей, проведені роботи з днопоглиблення, удосконалюється профільне законодавство.

       Спеціалізований морський порт Ольвія сьогодні – це сучасний міжнародний високомеханізований універсальний порт, важливий транспортний вузол на півдні України.                                      

   

     Шановні колеги, партнери, портовики! Прийміть слова щирої вдячності за вашу невтомну працю, старанність і чуйність!

       В цей день хочеться згадати ветеранів, докерів, трудові династії, які стояли біля витоків створення порту, привітати їх з цією датою, адже саме їх руками створювалось підприємство, закладалась перша паля.

       Нехай доля буде завжди до вас добра, нехай всюди вас супроводжує радість та успіх, підтримка і розуміння близьких і друзів!».

 

                                                                  Начальник філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» Андрій Єгоров.

 

                             1 1

 

 

 

 

Проведений перший турнір з міні-футболу на Кубок пам’яті Віталія Крапиви

                                                                17 листопада 2017 року - особливий день для порту Ольвія!
В цей день портовики спеціалізованого морського порту Ольвія започаткували традицію проведення щорічного турніру з міні-футболу в честь пам’яті засновника нашого порту - Крапиви Віталія Петровича!

В змаганнях, що пройшли в Корабельному районі м. Миколаєва, взяли участь наступні команди портовиків: «Воднік» (філія «Октябрьск» ДП «АМПУ»), «Ольвія» (ДП «СК «Ольвія»), «Миколаїв» (Миколаївська філія ДП «АМПУ»), «Іллічівськ» (Іллічівська філія «ДП «АМПУ»), «Одеса»(Одеська філія ДП «АМПУ»), «Южний» (Южненьська філія ДП «АМПУ»). Спортсменів вітали: начальник філії «Октябрьск» Андрій Єгоров та заступник начальника Микола Пихтін, директор ДП «СК «Ольвія» Руслан Олейник, голова молодіжної організації морських портів України Денис Бузиновський.


Спочатку дуже напружена гра визначила претендентів на 1,2,3 та 4 місце. Команда Іллічівської філії з перевагою у 4 забитих м’яча обійшла команду «Южний» та зайняла почесне 3️ місце. До фінального поєдинку впевнено дійшли команди «Воднік» та «Ольвія», проте у основний час гри не вдалось визначити переможця турніру, команди закінчили 2й тайм з рахунком 1:1. Після проведеної серії пенальті Кубок за 1️ місце отримала команда «Ольвія». Призове 2️ місце та срібні командні медалі отримала команда «Воднік» АМПУ. Пишаємося нашими хлопцями та дякуємо всім спортсменам за участь у турнірі!

Расположение

Координаты порта: 46.83485˚ N, 31.9535˚E

Адрес

А/я 1090, Николаев, 54052, Украина.

Контакты

Тел.: +38 (0512) 675-400

Т/факс: +38 (0512) 675-409

Порт в системе транспортных коридоров

Специализированный морской порт Ольвия

ГП «ОМТП»