Райвіс Вецкаганс: «Маріупольський порт залишається одним з пріоритетних»

Глава АМПУ – про відносини з металургами, динаміку перевалки ГМК-вантажів і проблеми інфраструктури

 

30 травня в Одесі розпочинає роботу Ukrainian Ports Forum, організований Адміністрацією морських портів України та інформаційним порталом ЦТС. Напередодні форуму GMK Center вирішив розпитати главу АМПУ Райвіса Вецкаганса про відносини Адміністрації з українським металургами, динаміку перевалки ГМК-вантажів через морські порти, проблеми припортової залізничної інфраструктури та шляхи їх вирішення, а також про роль металургійної продукції в розвитку портової інфраструктури.

2019052921

Якою є частка металургійних вантажів у структурі роботи українських державних портів? Чи зростає їх перевалка?

– Металургійні вантажі залишаються однією з основних позицій у перевалці українських морських портів. Частка рудних вантажів і металопродукції становить 33% від загального вантажообігу. З початку року обсяги їх перевалки зростають у середньому на 13,3%. Однак це стосується не всіх товарних позицій. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року перевалка руди збільшилася на чверть – більше ніж на 2 млн т. Це відбулося за рахунок експорту української продукції за кордон і транзитної перевалки. Тим часом обсяг вантажів чорних металів, що йде через порти, незначно – лише на 4,1%, – але зменшився.

Транзит металопродукції через морські порти України збільшився за рахунок перевалки продукції Білоруського металургійного заводу в морському порту Одеса на адресу споживачів у ЄС, Ізраїлі та Туреччині.

Ми вважаємо, що з погляду розвитку транзитних вантажопотоків білоруський напрям може бути досить перспективним. Минулого жовтня я зустрічався з представниками найбільших білоруських компаній: «Белкалій», «Білоруські залізниці», «Білоруська металургійна компанія», «Білоруська нафтова компанія». Вони серйозно розглядають наші порти як альтернативу балтійським портам для експорту своєї продукції.

Далі

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n