На АМПУ чекає корпоратизація, комплексний аудит та зниження дивідендів

Про це йшлося під час зустрічей членів Наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» з Міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм та представниками парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури, які відбулися 19 вересня 2019 року. Члени наглядової ради АМПУ презентували представникам законодавчої та виконавчої влади власне бачення розвитку Адміністрації морських портів України та портової галузі, а також отримали необхідну інформацію стосовно пріоритетів, які держава як власник ставить перед підприємством. «Найважливіше, що і Наглядова рада АМПУ, і Міністерство інфраструктури, і народні депутати профільного транспортного комітету Верховної Ради в цілому мають спільне бачення основних напрямків розвитку підприємства. Основними пріоритетами є підвищення конкурентоздатності портів, збільшення фінансування інфраструктурних проектів у портах, корпоратизація АМПУ, а головне – подальша відбудова прозорих відносин з портовим співтовариством», — відзначив голова Наглядової ради ДП «АМПУ» Дмитро Барінов. За підсумками зустрічей він підкреслив, що зараз можна бути впевненими, що процеси реформування портової галузі, зокрема впровадження європейських принципів управління та механізмів державно-приватного партнерства у портах матимуть підтримку на державному рівні. Планується, що у 2020 році рівень дивідендів від прибутку АМПУ до держбюджету буде знижено з 90% до 50%. Це дозволить збільшити фінансування проектів з розвитку інфраструктури у портах. В свою чергу, АМПУ має забезпечувати максимальну відкритість та оптимізацію витрат, а також пройти комплексний аудит. «Також Міністерство інфраструктури України наголосило на важливості більш тісної роботи Наглядової ради з менеджментом підприємства для підвищення ефективності та прозорості внутрішніх бізнес-процесів. Зокрема, Міністр інфраструктури виступає за розширення повноважень Наглядової ради АМПУ щодо вирішення кадрових питань управлінської ланки на основі відкритих конкурсів із залученням фахових спеціалістів міжнародного рівня», — підкреслив Дмитро Барінов. «Ми вдячні міністру інфраструктури України Владиславу Криклію, голові Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради Юрію Кісєлю за можливість детального обговорення важливих для галузі питань та готові до активної співпраці із законотворцями та виконавчою владою для досягнення швидких і осяжних результатів для держави і бізнеса», — резюмував голова Наглядової ради ДП «АМПУ».

Одразу три круїзних судна відвідали порт Усть-Дунайськ

Порт Усть-Дунайськ 17 вересня прийняв одразу три круїзні судна. Понад 370 пасажирів з різних країн Європи прибули до України, щоб оглянути українську Венецію – Вилково. У цьому році порт Усть – Дунайськ планує перевищити минулорічні показники по кількості туристів круїзних суден. «До закриття сезону ми очікуємо ще на п’ять суднозаходів. Зараз кількість пасажирів, які відвідали цього року Вилково, становить 5 273. Це майже стільки, скільки було за весь туристичний сезон минулого року. Отже за підсумками сезону 2019 року кількість пасажирів круїзних суден у нас буде більше»,— прокоментував подію начальник Усть-Дунайської філії ДП «АМПУ» Дмитро Ковальжи. Цього року закриття круїзного сезону в Усть-Дунайську заплановане на 8 жовтня. За неповний сезон 2019 року в порту Усть-Дунайськ було вже 33 суднозаходи.

АМПУ: Забезпечити безперешкодний в’їзд автотранспорту на територію Одеського морського порту має договір сервітуту з ТОВ «Євротермінал»

Адміністрація морських портів України розробила та направила на адресу ТОВ «Євротермінал» проект договору про встановлення сервітуту, який має вирішити проблему забезпечення безперешкодного в’їзду/виїзду (проїзду по території ТОВ «Євротермінал») великовантажного автотранспорту на/з територію Одеського морського порту. «Необхідність такої угоди – це логічний крок, який забезпечить виконання рекомендацій Антимонопольного комітету України та доручення президента України Володимира Зеленського стосовно припинення порушень антимонопольного законодавства з боку ТОВ «Євротермінал». Усі перевізники, що прямують до або з Одеського морського порту та не користуються додатковими послугами приватної компанії, повинні мати право безперешкодного проїзду до терміналів та причалів порту та в зворотному напрямку», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс. Необхідність заключення цього договору зумовлена також тим, що Одеська міська рада поки ще не розглянула на сесії проект будівництва альтернативної дороги та в’їзду на територію Одеського морського порту, запропонований АМПУ. Водночас рішення міської влади про надання 6,6824 гектара для будівництва дороги за проектом ТОВ «ХАДЖИБЕЙ-2», не вирішує існуючої проблеми, оскільки ця дорога також проходитиме територією ТОВ «Євротермінал».

Днопоглиблювальний флот АМПУ відновив гарантовані глибини на Кам’янському водосховищі Дніпра

Філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ» продовжує роботи з відновлення гарантованих глибин на внутрішніх водних шляхах. Уже відновлено гарантовані глибинина рівні 3,65 м наКам’янському водосховищі р. Дніпро. Це дозволило відкрити прохід для вантажних та пасажирських суден відповідної осадки. Тривають роботи на Кременчуцькому водосховищі. Відновлення гарантованих глибин на Кам’янському водосховищі стало можливе завдяки очищенню від наносів перекату Ковалівський-1. Роботу на цій ділянці, що лімітує можливості судноплавства, виконував земснаряд «Скиф» філії «Днопоглиблювальний флот» Адміністрації морських портів України. Обсяг піднятого ґрунту склав понад 20 тис. м куб. Днопоглиблення на Кременчуцькому водосховищі не проводилося останні 6 років. Зараз на замовлення спеціалізованої філії ДП «АМПУ» роботи на цьому водосховищі виконує флот приватного підприємства «СОБІ», яке стало переможцем відкритого тендера в системі Prozorro. Наразі обсяг експлуатаційного днопоглиблення складає вже понад 165 тис. м куб. Глибини вже відновлені на двох перекатах: Сокирнянському та Сокирнянському нижньому. Загальний обсяг днопоглиблення на внутрішніх водних шляхах від початку року, за оперативними даними станом на 19.09.2019, становить понад 390 тис. м3. Відновлення та подальша підтримка глибин на судноплавних річкових внутрішніх водних шляхах загального користування є однією з ключових складових забезпечення безпечних умов судноплавства в цілому. Довідка: Згідно наказу Міністерства інфраструктури України від 30.11.2017 № 409, функції з забезпечення гарантованих державою габаритів суднового ходу на внутрішніх судноплавних шляхах України, що включає проведення промірних, тральних, днопоглиблювальних та дноочисних робіт передано ДП «Адміністрація морських портів України».

1 жовтня в Одесі пройде роуд-шоу проектів концесії держстивідорів в портах Ольвія і Херсон

Адміністрація морських портів України запрошує українських та міжнародних інвесторів взяти участь у Road Show проектів концесії державних стивідорних компаній «Ольвія» та «Херсон», яке відбудеться 1 жовтня 2019 року в готелі «Брістоль» в Одесі. Організаторами заходу виступає Міністерство інфраструктури спільно з Адміністрацією морських портів України, Європейським банком реконструкції та розвитку та Міжнародною фінансовою корпорацією. АМПУ стане однією із сторін концесійної угоди та буде забезпечувати координацію реалізації проектів у рамках Стратегії розвитку морських портів України до 2038 року. Road Show пілотних концесійних проектів у портовій галузі України проводиться з метою познайомити інвесторів із баченням уряду щодо розвитку українських морських портів, з особливим акцентом на механізм концесії і потенційні проєкти. Під час першої частини заходу учасники зможуть поспілкуватися з міністром інфраструктури, міністром економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства, керівником парламентського комітету з економічної політики, керівництвом АМПУ, а також представниками Миколаївської і Херсонської місцевої влади. Крім того, МФК, ЄБРР і їх консультанти нададуть учасникам детальну інформацію про концесійні проєкти у портах Ольвія і Херсон, приділивши особливу увагу опису тендерного процесу та основним умовам тендеру. У ході цієї частини учасники матимуть можливість поставити запитання і отримати роз'яснення. Для участі в заході учасники повинні зареєструватися за цим посиланням:  http://bit.ly/olviakherson  Будемо раді вітати вас в Одесі!

Дочірні категорії

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n