АМПУ актуалізує Стратегію розвитку портів з урахуванням зміни вантажопотоків

Адміністрація морських портів України (АМПУ) ініціювала актуалізацію Стратегії розвитку портів у зв'язку з тенденціями останніх років щодо зміни структури вантажопотоків, падіння обсягів транзиту і високим навантаженням на припортову інфраструктуру в пікові періоди.

«Порт — це перш за все вантажопотік. За останні роки він помітно змінився. І основний документ, за яким розвивається галузь і планує багатомільйонні інвестиції держава, не може цього не помічати», — заявив на зустрічі керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Діюча 25-річна Стратегія розвитку портів до 2038 року розроблена в 2013 році на виконання Закону України «Про морські порти». Принципи оновлення програмного документа галузі та основні статті наповнення Стратегії розвитку морських портів представники АМПУ і Міністерства інфраструктури представили компаніям-членам Американської торговельної палати в Україні у вівторок, 1 серпня.

«У наших планах до 2038 року — реалізація сорока інфраструктурних проектів в морських портах. Тільки ці, заявлені на сьогодні плани, дозволять створити більш 4 тисяч робочих місць в регіонах. Всі ці проекти вимагають врахування ризиків і розуміння розвитку всієї інфраструктури. Якщо залучаємо інвестиції і збільшуємо потужності порту з перевалки, то ми повинні бути абсолютно впевнені, що залізнична або авто-інфраструктура в даному регіоні зможе прийняти це навантаження і процес буде гармонізовано»,— додав Райвіс Вецкаганс.

В даний час Міністерство веде підготовку Національної транспортної стратегії до 2030 року — базового документа, який визначає ключові принципи політики в галузі. Паралельно проходить процес оновлення секторальних стратегій — портової, залізничної, автомобільної, авіаційної, які повинні корелюватися з Національною.

«Ми повинні розробити оновлену стратегію розвитку для всіх морських портів — від Маріуполя до Рені – яка в повній мірі буде відповідає Національній транспортній стратегії. Очевидно, що довгострокові інвестиції розвивають порти більш ефективно, і вони зможуть працювати в портах тільки на основі стратегічного планування з урахуванням розвитку економіки держави в цілому. Упевнений, що залучені експерти зможуть в короткий період зробити роботу над цим документом на основі раніше отриманого досвіду і з урахуванням інтересу бізнесу», — сказав керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Раніше АМПУ провела консультації зі Світовим банком щодо актуалізації Стратегії, результатом чого став звіт експертів про основні проблеми розвитку підприємства і надані загальні рекомендації по їх усуненню.

2017080403

2017080404

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2018 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n