Рада порту в Южному погодила План-схему розвитку порту до 2038 року

8 лютого Ради порту «Южний» погодила «План-схему розвитку морського порту «Южний», розроблену ДП «ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ».

«Планом розвитку морського порту «Южний» передбачено реалізацію 25 інвестиційних проектів АМПУ спільно з державними та приватними інвесторами. Реалізація цих проектів безумовно призведе до значного збільшення навантаження на інфраструктуру залізничних  та автомобільних доріг, систем енерго-, газо- і водопостачання, а це означає, що є необхідність у проведенні розрахунків для поступового планового розвитку та модернізації цієї інфраструктури синхронно з реалізацією інвестиційних проектів. Від ефективної роботи порту і успішного запуску всіх запланованих проектів залежить збереження близько 10 тис. існуючих і створення приблизно 3,5 тис. нових робочих місць»,— зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Голова Ради морського порту «Южний», начальник адміністрації порту Максим Широков представив основні проектні рішення і розрахункові показники, визначені Планом-схемою розвитку морського порту «Южний».

За підсумками обговорення, членами Ради порту було прийнято рішення про погодження в цілому Плану-схеми розвитку морського порту «Южний» до 2038 року. На основі Схеми розвитку наземної частини порту Южний буде розроблено ТЕО залізничної, автомобільної та енергетичної інфраструктури. Зокрема, прийнято рішення про необхідність реалізації ТЕО розвитку залізничної інфраструктури на ділянках від станцій Чорноморська до Берегової, Хімічної та Промислової.

На Раді порту «Южний» група компаній ТІС також звернулася до АМПУ з проханням про днопоглиблення внутрішнього підхідного каналу до операційної акваторії причалів терміналів Групи ТІС до 19 метрів у зв'язку з майбутнім дворазовим збільшенням обсягів експорту окатишів Ferrexpo.

«План-схема розвитку морського порту «Южний» до 2038 року — це проектна робота, яка визначає концепцію основних напрямків розвитку морського порту, залізничних і автодорожніх шляхів, територій, прилеглих до порту і систем енергозабезпечення підприємств, терміналів, розташованих у морському порту «Южний». Ця робота — тільки перший етап, на базі якого будуть розроблені техніко-економічні обґрунтування окремо кожного з основних напрямків розвитку порту і його інфраструктури»розповів Максим Широков.

В рамках заходів, спрямованих на підвищення рівня комунікацій між адміністрацією морського порту «Южний», портовими операторами, стивідорними компаніями, органами місцевого самоврядування та науковими організаціями, головою Ради морського порту «Южний» було прийнято рішення про створення електронного ресурсу, який забезпечить достатній рівень обміну інформацією щодо пропозицій, зауважень та доповнень до основних розрахунків і проектних рішень План-схеми.

У засіданні взяли участь голова та члени Ради порту, керівник «АМПУ» Райвіс Вецкаганс, представники Одеської обласної державної адміністрації, голова Лиманської райдержадміністрації, міський голова м.Южний, керівництво Служби автомобільних доріг в Одеській області, ПАТ «Укрзалізниці», «Одеської залізниці», керівники і провідні інженери науково-дослідних інститутів, які брали участь у розробці плану-схеми.

2018020901

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2018 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n