АМПУ проводить консультації з експертами Світового банку щодо реформи портової галузі

Адміністрація морських портів України (АМПУ) провела перший раунд консультацій в рамках проекту технічної допомоги Світового банку, спрямованого на підтримку реформи портової галузі України. Активну участь в обговоренні питань ефективного і прозорого використання земельних ділянок портів, водного фонду та акваторій прийняв керуючий директор з політики та стратегії Міжнародної асоціації портів і гаваней (International Association of Ports and Harbors, IAPH) Патрік Верховен.

Основне завдання спільного проекту Міністерства інфраструктури України, АМПУ та Світового банку — доведення до логічного завершення портової реформи: вибір оптимальної моделі управління земельними активами в порту шляхом їх адміністрування, розподілу і ефективного використання. В рамках проекту, міжнародні і національні консультанти проаналізують існуючу ситуацію, чинне законодавство, правила управління земельними активами в порту. За результатами роботи буде сформовано звіт з рекомендаціями, які дозволять підвищити ефективність земельних відносин з урахуванням найбільш успішних практик портових адміністрацій світу.

«Ми розраховуємо, що співпраця зі Світовим банком дозволить Україні зробити важливий крок до продовження реформи галузі. Її суть полягає в переході портів на модель «лендлорд», яка широко і ефективно використовується в усьому світі. Рекомендації експертів, які на практиці знають всі тонкощі і нюанси реалізації даної моделі, дозволять успішно адаптувати зарубіжний досвід до українських реалій і створити умови для динамічного розвитку бізнесу в наших портах. Перший драфт очікуємо побачити наприкінці 2018 року, а фінальний документ — весною 2019 року»,— прокоментував процес реалізації проекту керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Під час свого візиту в Україну професор Верховен відвідав офіси АМПУ в Києві та Одесі, а також побував у трьох найбільших морських портах Одеського регіону — Одесі, Южному і Чорноморську.

Експерт провів зустрічі з фахівцями АМПУ і адміністрацій портів, проектним офісом SPILNO, експертами Ernst & Young, які займаються підготовкою ТЕО концесії ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт», а також відвідав Одеську ОДА, де зустрівся із заступником губернатора Світланою Шаталовою.

В рамках проведених зустрічей відбулося обговорення процедури розподілу земельних ділянок, розташованих в межах портів України, а також земель водного фонду і акваторій. Значну увагу було приділено аспектам нормативно-правового регулювання розподілу земель та управлінню землями в межах портів. Обговорювалася також можливість впровадження моделі порт-лендлорд в українських портах відповідно до положення Національної транспортної стратегії на період до 2030 року.

Нагадаємо, за підсумками Ukrainian Ports Forum-2018 АМПУ розпочала співпрацю з Фондом консультування інфраструктурного державно-приватного партнерства (PPIAF), покликаним сприяти збільшенню приватних інвестицій в портовий сектор. Всесвітній банк надає технічну підтримку діяльності Фонду.

Фонд консультування інфраструктурного державно-приватного партнерства (PPIAF) — це мультидонорський фонд технічної допомоги, що фінансується 11-ма багатосторонніми та двосторонніми донорами. Створений в 1999 році як спільна ініціатива урядів Японії та Сполученого королівства, він тісно співпрацює з Групою Світового банку та базується в ній, а також є каталізатором для активізації участі приватного сектора на зростаючих ринках.

2018080811

2018080812

2018080813

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n