АМПУ: Державно-приватне партнерство в порту Ольвія принесе до місцевих бюджетів Миколаївщини понад 330 млн. грн. у найближчі 7 років

Сукупний економічний ефект для місцевих бюджетів Миколаївської області та Миколаєва від реалізації пілотного концесійного проекту, будівництва приватним інвестором нового терміналу та поточної діяльності Адміністрації морських портів України у найближчі 7 років складе щонайменше 330 млн. грн. Про це йшлося під час зустрічі керівництва філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» з представниками робочої групи з підвищення ефективності взаємовідносин підприємств морегосподарського комплексу з громадою м. Миколаєва, утвореною міським головою Олександром Сєнкєвичем.

Начальник філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» Андрій Єгоров відзначив, що Адміністрація морських портів України є сумлінним платником податків до місцевого бюджету та ефективно працює задля розвитку порту, залучення приватних інвестицій та створення нових робочих місць. «У порівнянні з 2015 роком відрахування до місцевих бюджетів підприємствами, що працюють в порту Ольвія, а саме адміністрацією порту та стивідорною компанією збільшилися майже на 35%. У 2017 році вони склали понад 32 млн грн. Загалом у порту Ольвія працює приблизно 820 миколаївців»,— зазначив Андрій Єгоров.

До того ж наприкінці поточного та на початку майбутнього року в порту мають відбутися дві важливі події, які мають особливе значення для його розвитку на довгострокову перспективу. Мова йдеться про введення в експлуатацію нового морського терміналу компанії «Євровнєшторг», який передбачає створення 140–150 нових робочих місць та збільшення річного обсягу перевалки зернових вантажів — до 4 млн. тон. Також очікується проведення конкурсу з передачі в концесію майна державної стивідорної компанії «Ольвія».

Консорціумом консультантів під головуванням міжнародної консалтингової компанії Castalia, на замовлення ЄБРР та МФК, які разом з консультантами Міністерства інфраструктури України розробляли ТЕО концесійного проекту, відзначено, що за їх розрахунками, реалізація проекту дозволить збільшити відрахування до бюджету Миколаєва на 241 млн. грн. до 2025 року.

У свою чергу представникиПроектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства «SP3ILNO» при Міністерстві інфраструктури України зазначили, що умовами концесійного проекту передбачається окремий внесок інвестора в обсязі 5% від розміру капітальних інвестицій. Він буде спрямований на розвиток транспортної інфраструктури міста. Зокрема розглядається можливість будівництва шляхопроводу в Корабельному районі, що значно зменшить навантаження на дороги міста, вирішить проблему залізничних переїздів району.

За словами члена робочої групи Петра Мойсола, представники міської ради та громадськості, дуже цікавляться планами реалізації пілотного концесійного проекту в порту Ольвія: «Це питання цікавить нас з огляду на те, що головне завдання нашої групи — покращення взаємодії між підприємствами морегосподарського комплексу та громадою міста. Тому нам потрібно знати: як враховуються інтереси міста при реалізації проекту»,— зазначив він.

2018110501

2018110502

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n