АМПУ отримала політику власності

Міністерство інфраструктури України затвердило Політику власності державного підприємства «Адміністрація морських портів України», яка визначає цілі діяльності підприємства, принципи та механізми управління компанією, а також окреслює очікувані результати її діяльності у середньостроковій перспективі. «АМПУ» стала одним з перших вітчизняних держпідприємств, яке отримало політику власності.

Документ сформовано на основі розроблених Мінекономрозвитку «Основних засад впровадження політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки», які були затверджені Кабміном у жовтні 2018 року.

«Затвердження політики власності – важлива складова реформи корпоративного управління АМПУ, метою якої є, перш за все, підвищення ефективності та прозорості діяльності підприємства, професійність в управлінні його активами та їх раціональне використання. Політика власності визначає цілі та пріоритети, згідно з якими держава володіє підприємством. Зокрема,— підвищення конкурентоздатності морських портів України в Чорноморсько-Азовському басейні», — прокоментував подію керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Політика власності чітко визначає ключові цілі діяльності ДП «АМПУ», поділяючи їх на комерційні (надання послуг суднам, а також спеціалізованих послуг у морських портах) та некомерційні (утримання, ефективна та безпечна експлуатація та розвиток об’єктів портової інфраструктури, організація та забезпечення безпеки мореплавства, забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підтримання оголошених глибин, розроблення та виконання планів розвитку морських портів, навігаційне забезпечення на внутрішніх водних шляхах, тощо).

Крім цього, у політиці власності зафіксовані основні принципи, згідно яких має здійснюватися управління підприємством. Окрім вже згаданої професійності як основи цього процесу, одним з найважливіших є принцип розмежування функцій держави як власника і як регулятора: держава здійснює контроль і регулювання, однак не втручається в операційну діяльність суб’єкта господарювання. У документі наголошується на необхідності подальшої корпоратизації ДП «АМПУ» шляхом перетворення в акціонерне товариство, 100% акцій якого буде належати державі.

Окрему увагу приділено питанням соціальної відповідальності – трудовим відносинам, екології, енергоефективності.

Документ відповідає провідним світовим практикам, зокрема, OECD Guidelines on Corporate Governance of SOEs (Рекомендації щодо корпоративного управління державними підприємствами Організації економічного співробітництва та розвитку) з урахуванням специфіки діяльності ДП «АМПУ». Проект політики власності був розроблений при консультаційній підтримці команд підтримки реформ Міністерства економічного розвитку та торгівлі та Міністерства інфраструктури України.

Наказ про затвердження та сам документ опубліковані на сайті Міністерства.

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n