Філія «Днопоглиблювальний флот» взяла учать в обговоренні змін до «Синьої книги» ЄЕК ООН

Філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України» взяла участь у 55 сесії Робочої групи Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН по уніфікації технічних приписів і правил безпеки на внутрішніх водних шляхах, яка відбулася наприкінці червня в Женеві (Швейцарська Конфедерація). Філію на заході представляв начальник − Сергій Бомчак.

Відповідно до порядку денного на сесії були розглянуті питання створення сучасного флоту, підвищення безпеки судноплавства, активації інновацій, розвитку інфраструктури внутрішніх водних шляхів, уніфікації технічних приписів і правил безпеки на внутрішніх водних шляхах. Також учасники робочої групи обговорили розвиток річкових інформаційних служб, взаємне визнання посвідчень судноводіїв, узгодження професійних вимог у внутрішньому судноплавстві.

Делегати розглянули необхідність внесення поправок до Переліку основних характеристик і параметрів мережі водних шляхів категорії Е («Синя книга»).

За ініціативи української делегації було проведено обговорення врегулювання питання коректного відображення даних «Синьої книги» на наступних ділянках:

- ділянка р. Прип’ять від кордону між Республікою Білорусь та Україною до гирла р. Прип’ять (клас IV) – осадка 1,2 м;

- ділянка р. Дніпро від гирла р. Прип’ять до м. Київ (клас Va) – осадка 2,2 м;

- ділянка р. Дніпро (клас Vb) від м. Київ до м. Херсон – осадка 3,2 м.

Спеціалісти відзначили, шо в «Синій книзі» мають бути відображені максимальні осадки суден, а не гарантовані глибини на ділянках водного шляху, які помилково відображені по зазначених ділянках у поточному виданні «Синьої книги».

Запропоновано внести до «Синьої книги» ділянку «річка Дніпро від с. Нижні Жари до гирла р. Прип’ять» та визначення класу та габаритів суден, що можуть проходити цією ділянкою.

Іншим важливим питанням, яке розглядалося на сесії було питання узгодження на європейському рівні технічних приписів, застосованих до суден внутрішнього плавання. Мова йде про визнання суднових документів для суден під прапором країн, які не є членами ЄС та визнання посвідчень судноводіїв їх екіпажів,. Для України є важливим визнання посвідчень судноводіїв та суднових документів при здійсненні міжнародних перевезень в країнах ЄС. Проте наразі немає розуміння, які саме мають бути процедури для взаємного визнання їх при використанні країнами. Крім того, внаслідок введення в дію нової директиви ЄС будуть визнаватися лише посвідчення нового зразка, внаслідок чого судна під прапором не країн ЄС не зможуть отримати доступ до ринку перевезень країн ЄС.

В роботі сесії взяли участь представники Австрії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Польщі, Словаччини, Італії, Франції, Швейцарії та інших країн-членів Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення.

Також були присутні представники міжурядових організацій: Центральної комісії судноплавства по Рейну і Дунайської комісії. Були присутні делегації Конфедерації європейських морських технологічних товариств, Європейської асоціації човнового спорту, Європейської федерації портів внутрішнього судноплавства, Європейського союзу річкового і прибережного транспорту та Міжнародної організації праці.

Попередня, 54 сесія Робочої групи відбулась в лютому 2019 року. 

Адрес

пр. Победы, 14, г. Киев, Украина, 01135

Контакты

Тел.: +38 (044) 324-00-72

E-mail: info.fdf@uspa.gov.ua

Порт сегодня

Мы в социальниых сетях:
 
facebook
 

Дноуглубительный флот