Громадське об'єднання «Еко-Порт»

Заходи, здійснені ГО «Еко-Порт» за 2012р. і заплановані на 2013г.

1. Нашою організацією неодноразово ініціювався широкий громадський контроль ліквідації непридатних пестицидів отрутомогильника біля с. Алтестово перед Обласною радою та Мінприроди;


Нарешті, в 2012г. спеціалізованим підприємством «СІ БУД СИСТЕМ» проведено значний обсяг робіт за договором з Мінприроди — вилучено з могильника більш 1160 т непридатних засобів захисту рослин, тари від них, забрудненого грунту та інших матеріалів. На жаль, на об'єкті залишилося понад 100 т відходів, що підлягають видаленню. Відповідні листи і пропозиції по закінченню робіт були направлені до Мінприроди та директору генерального підрядника робіт «С.І. Груп Консорт ЛТД ». У ході переговорів з представниками спеціалізованого підприємства при обстеженні отрутомогильника нами було отримано запевнення про повну ліквідацію об'єкта протягом першого півріччя 2013 р.


2. Громадський контроль за роздільним збиранням вторинної сировини (макулатура, склобій і ПЕТ-пляшки), який дозволив за останні 2 роки зібрати на об'єктах порту близько 20 тонн цих корисних ресурсів.

3. Підготовлено та направлено до Мінприроди, Міністерства юстиції, КМУ, Президента трьох звернень про необхідність перегляду проектів постанов КМУ, наказів Мінприроди і т.д. Ця активність неодноразово вносила корективи і припиняла затвердження на державному рівні підзаконних актів, які б заважали порту та іншим державним підприємствам ефективно виконувати природоохоронну роботу.4. Щорічна участь у прямих телемостах з керівниками міністерства екології та природних ресурсів України дозволяють тримати на постійному громадському контролі питання про повну ліквідацію отрутомогильника біля с. Алтестово, припинення скидання неочищених зливових вод в акваторію Одеської затоки та ін.


5. Здійснено дружній візит на «Корабель світу» і обмін думками з представниками японської громадської організації, яка займається реабілітацією жертв ядерних та екологічних катастроф (Хіросіма, Нагасакі, Фукусіма) по загальним екологічним проблемам Японії та України. Передача книг про Одеський порт в музей корабля.


6. Регулярні публікації на сайті порту і «Портовику» з метою виховання у наших працівників екологічної свідомості та пропаганди здорового способу життя та інше.


7. Проведення телепередач «Екологія з Геращенко» на тему «Одеський порт — флагман природоохоронної діяльності», спрямованих на висвітлення позитивної діяльності порту щодо зниження антропогенного завантаження в регіоні.


8. У 2012 р. наша організація стала членом новоствореної Громадської ради при Держекоінспекції з охорони С-З регіону Чорного моря та Держекоінспекції в Одеській області і регулярно бере участь у його роботі.


9. Ми взяли участь у більш ніж 10 засіданнях Громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області, Держадміністрації, Держекоінспекції з охорони С-З регіону Чорного моря та Держекоінспекції в Одеській області і це допомогло домогтися наступних цілей:

— Вперше неодноразові звернення Громадської Ради, в тому числі і в судові інстанції призвели до реального результату для захисту козацького дуба на пр. Шевченка — є рішення суду про знесення магазину побутової хімії в зоні охорони цього унікального дерева — ровесника нашого міста.


- Регулярна участь у роботі Громадської ради та ініціювання захисту від забудови зеленої зони парків Перемоги та Ювілейного дали результат. У 2012 р. на Містобудівній раді з восьми варіантів перемогла концепція та передпроектні рішення професора Академії архітектури і будівництва В.П. Уреньова, яка спрямована на збереження і благоустрій Ювілейного парку і ми обов'язково підтримаємо її для затвердження на сесіях обласної та міської рівня.


- Активна участь в засіданнях з розробки Стратегії сталого розвитку м. Одеси, де ми протистояли можливому виносу за межі міста виробничих потужностей порту з причини нібито маючих місце екологічних забруднень — це не минуло безслідно, на сьогодні таких претензій до порту немає.


- Підтримка організації постів автоматизованого контролю на підприємствах нафтопереробної промисловості міста, що дозволить знайти справжніх винуватців забруднення міста «неприємними запахами» і підтвердить відсутність перевищень нормативів викидів з нашого підприємства.


   - Підтримка реальних заходів щодо облаштування каналу, що з'єднує Чорне море з лиманом для збереження бальнеологічних і рекреаційних ресурсів унікального Куяльницького лиману.


19 червня 2012 р. наша організація брала участь у круглому столі адміністрації ДП «ОМТП» з метою реалізації вимог Закону України про морські порти. За її результатами, нами підготовлено і направлено до начальника порту суспільна оцінка екологічних аспектів Закону про морські порти і передбачувані заходи по організації системи роботи з метою забезпечення екологічної безпеки на території, новостворюваних адміністрацій портів України. Сподіваємося, що наші пропозиції допоможуть зберегти наше лідерство в природоохоронній діяльності після реорганізації держпідприємства Одеського порту в адміністрацію.

У поточному складному, перехідному році ми хочемо продовжити виконання тих заходів, які важливі, як для нашого державного підприємства, так і для регіону в цілому, в тому числі:


Головним завданням, мені представляється посилення ролі нашої організації і порту в роботі громадських рад та інших структур обласного рівня, в ініціюванні конкретних методів вирішення злободенних природоохоронних проблем регіону.


Важлива наша роль в організації допомоги громадськості та інформаційної підтримки в реалізації «пілотних» проектів порту, спрямованих на використання енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії, поводження з відходами і т.д.


Крім того необхідно продовжити ті корисні починання, які нами були напрацьовані раніше:

- Екологічна підтримка і супровід діяльності з розвитку і забезпеченню екологічної безпеки будівництва контейнерного терміналу на Карантинному молу, терміналу Сухого порту, зернового комплексу та інших об'єктів будівництва і реконструкції.


— Підготовка та направлення в Мінприроди, Мін'юст та інші держструктури звернень про необхідність перегляду проектів Законів, підзаконних актів у сфері охорони навколишнього середовища, які суперечать інтересам розвитку нашого підприємства.


— Проведення екологічних екскурсій для учнів, гостей порту і т.д.


— Організація рейдів Екологічного патруля по території порту.


— Публікації на сайті порту і засобах масової інформації,— з метою виховання екологічної свідомості та пропаганди здорового способу життя.


— Громадський контроль з благоустрою міні дендропарку і за експлуатацією бювету питної води Одеського порту.


— Перенесення місць організованого куріння з громадських місць відпочинку порту.

Голова — Перфільев С.С.

Заступники — Кискин В. Ю.; Козуб Е.А

Секретар — Руденко В. В.

Прес-секретар ГО «Еко-Порт» — Фурман С. В.

E — mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел.: (093) 090-69-87

Режим роботи: 9:00 −18:00 (будні дні)

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n