Музей історії порту «Южний»

Музей історії  порту на суспільних засадах  був організований  в 90-х  роках  в приміщенні управління порту за розпорядженням начальника ДП «МТП  «Южний» Володимира Григоровича Іванова

Офіційний статус музей  отримав у 2009 році  і був урочисто відкритий  на День міста  Южного   в  приміщенні санаторію – профілакторію «Портовик».  Матеріали та експонати музею збирались на   протязі більше 30-років  Валентином Герасимовичем Болдирєвим — Ветераном праці порту, засновником музею і нині його директором.

Музей  включає два великих зали, в яких  розміщено 12 розділів експозиції, більше 350 експонатів.  Серед експонатів музею: якір з промірного боту «Гідрограф-5» (початок 70-х років), рятівний круг з газовозу «Дубулти» (1982р), телефони та арифмометр часів  будівництва порту, компаси, секстант, макети  кораблів, колекції монет та значків,  кубки,  медалі та багато іншого.

З 13 червня 2013 року музей історії порту «Южний» працює у складі адміністрації морського порту «Южний», яка взяла на себе почесну місію збереження історії порту, всіляко підтримуючи роботу музею та надаючи  цікаві пропозиції щодо його  подальшого розвитку.

Графік роботи музею: понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця – 8.00–16.45., субота, неділя – вихідні, обідня перерва 13–13.45

Телефони:

Директор музею Болдирєв Валентин Герасимович — 0674863436

Зберігач фондів Вовченко Лариса Василівна — 0982448132

Адреса: м. Южне, вул.,Приморська, 1, санаторій-профілакторій «Портовик»,  2 поверх.

Музей історії Адміністрації Іллічівського морського порту

Музей історії Іллічівського морського торгового порту (ІМТП), відкритий в 1970 році, збирає, зберігає і експонує речові, письмові, образотворчі джерела, а також кіно- і фотоджерела, що відображають героїчну 55-річну трудову історію підприємства з дня його заснування до сьогодення. Зберігає пам'ять про видатних людей, таких як основоположник ІМТП — начальник Чорноморського морського пароплавства Данченко Олексій Євгенович; талановитих керівників, що володіли прекрасними організаторськими здібностями: Хантадзе В.Х, Золотарьова В.І., Стребка С. К. та ін.., завдяки яким порт був побудований, отримав свій розвиток і світове визнання.

Музей знаходиться за адресою: м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 6, праве крило першого поверху будівлі, на площі 185 кв. метрів.

Тематика експозиції музею відповідає історичному (професійному) профілю. Експозиційні розділи розкривають історію будівництва та розвитку універсального міжнародного порту, одного з найбільших на Чорному морі, лідера морської транспортної галузі за обсягами вантажообігу, а також містоутворюючого підприємства Іллічівська, охоплюючи період з 1957 року до сьогодення. Рівень художнього оформлення експозиції — професійний.

Музей імені Ф. П. Де-Волана, м. Одеса

Музей ім. Ф. П. Де-Волана заснований 10 квітня 1990 року. Був відкритий до 200-літнього ювілею Одеси.


Він є єдиним музеєм в Україні, що відображає унікальну історію провідного порту країни, що має багаті історичні корені. Крім того, в ньому розкривається споконвічна історія Одеси і всього Північного Причорномор'я, що ставить його на рівень інших музеїв нашого міста

.

За роки свого існування музей поповнив історію раннього періоду будівництва порту, Одеси і краю новими даними і багато чого їм зроблене в місті й Україні вперше.

1. Уперше видана книга, що відображає історію Одеського порту, у всім її різноманітті, «Порт і Одеса. 200 років». Ця книга і донині залишається єдиною у своєму роді. У Музеї готується її доповнене перевидання. Вона видана на російській і англійській мовах.

2. Уперше видані Мемуари Де-Волана «Моє життя в Росії» на російській і англійській мовах;

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n