Яхтовий туризм

 Яхтовий туризм, в тому числі міжнародний,— явище нове не тільки для України, але і для всіх країн північного Причорномор'я. Це поняття включає в себе не тільки наявність достатньої кількості яхт, придатних для цілей морського туризму, але і наявність всієї інфраструктури, що дозволяє забезпечувати цей вид активного відпочинку і спорту в морських умовах.

До останнього часу вираз «морський туризм» в нашій країні асоціюється тільки з морськими комфортабельними лайнерами, які здійснюють плавання між портами України або портами інших країн. У той же час, жителі Європи, Америки, Азії і навіть Австралії в поняття морський туризм включають і яхтовий туризм, яким займаються багато мільйонів людей.

По всьому світу яхтовий туризм став не тільки елітною, але і масовою розвагою, яка доступна тепер навіть середньому класу. Багато туристичних фірм здатні запропонувати тури, які за ціною можуть конкурувати з деякими «пляжними» масовими напрямками. Всі компанії, які спеціалізуються на яхтовому туризмі, в основному орієнтовані на яхтсменів, тобто на прихильників як престижного, так і спортивного відпочинку.

Найбільшою популярністю з позиції «якість і ціна» такого виду туризму користуються країни Середземномор'я, наприклад, Кіпр, Туреччина, Хорватія, Греція та Італія.

Щорічна кількість яхтових туристів у Греції становить близько 2 500 тисяч чоловік, у Франції — 1200, в Італії — 700, у Швеції — 120, у Фінляндії — 30, в Естонії — 20.

Привабливість даних країн для яхтових туристів обумовлена природно-кліматичними факторами, високим рівнем сервісу і доступністю. До них відносяться:

— Наявність безпечних маршрутів
— Достатня кількість марин прийнятної якості (спеціально обладнані стоянки для яхт)
— Наявність чартерних компаній, що займаються організацією яхтового відпочинку.

Вже кілька років в Україні ведуться розмови про перспективність яхтового відпочинку, як окремого напрямку туристської галузі, здатної залучати значні туристські потоки.

Перспективи розвитку яхтенного туризму в Північно-західній частині Чорного моря

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n